> > > Simon Phillips i Protocol IV wystąpią w Krakowie

Legendarny perkusista po raz kolejny odwiedzi Polskę!

Po bardzo udanej klinice perkusyjnej w warszawskim klubie Hard Rock Cafe, już w listopadzie Simon Phillips odwiedzi Kraków! Tym razem zamiast uczyć, odpowiadać na pytania fanów oraz zadziwiać nieskazitelnym stylem wystąpi on ze swoim zespołem Protocol IV.

Simon Phillips Protocol

Już 4 listopada o godzinie 20:00 mury krakowskiego klubu Studio wypełnią się dźwiękami serwowanymi przez najwyższej klasy muzyków, którzy tworzą obecny skład zespołu Protocol. Oprócz Simona Phillipsa będą to:

Greg Howe  – gitara

W swojej 30-letniej karierze Greg Howe wydał dziewięć solowych albumów studyjnych oraz dwa albumy współpracując z Richie Kotzen’em z Winery Dogs. Ponadto Howe przyczynił się do powstania długiej listy albumów innych artystów, np. jako muzyk sesyjny nagrywał z gwiazdami pop: Michael Jackson, Justin Timberlake, Christina Aguilera, Rihanna, Enrique Iglesias.

Ernest Tibbs – bas

Muzycy, z którymi nagrywał to Natalie Cole, Dionne Warwick, Gladys Knight (musical

Pani Lilly), James Ingram, Melba Moore, Eloise Laws i Debra Laws, Simon Phillips, Dean Brown, Harvey Mason, Scott Henderson, Andy Summers, Jeff Richman, Thom Rotella, David Benoit, David Garfield, Phil Upchurch, Dan Segal, Tom Scott, Mike Stern, Danny Gottlieb. Lista znanych nazwisk potwierdza wszechstronność Tibbsa.

Otmaro Ruiz – klawisze

Pianista, kompozytor.  Wenezuelczyk uznawany jest za jednego z najważniejszych pianistów jazzowych, dzieki swojej wszechstronności i wirtuozerii. Intensywna kariera muzyczna wypełniona jest koncertami, warsztatami i nagraniami na całym świecie. Ruiz przez 5 lat pracował z Dianne Reeves jako pianista i dyrektor muzyczny. W tym okresie album wokalistki “In The Moment – Live in Concert”został nagrodzony Grammy. Za aranżacje  przy produkcji ‘Garota de Ipanema” w 2016 roku był nominowany do Grammy. Otmaro z łatwością odnajduje się w różnych stylach, od jazzu do popu, rocka, od najbardziej bliskich mu salsy i afro do najbardziej ekscytującego fusion. Własny język wyraża na fortepianie akustycznym, jak i w elektronicznym świecie syntezatorów.

Bilety w cenach 80/100 zł dostępne w: https://ticketpro.pl/ , InfoKraków ul. Św. Jana 2, biuro organizatora ul. Karmelicka 52/1. Poniżej możecie zobaczyć, jak Simon brawurowo zagrał genialne solo podczas kliniki w Hard Rock Cafe!

http://cracoviamusic.net/simon-phillips-krakowie/

http://www.simon-phillips.com/

Share