> > > Simon Phillips w studio z D. Sherinianem i topowymi gitarzystami

Derek Sherinian ogłasza elektryzujący skład muzyków na swojej nowej płycie. Między innymi będą to: Simon Phillips na perkusji, legendarni gitarzyści Michael Schenker i Zakk Wylde oraz basista Tony Franklin.

Od lewej: M. Schenker, T. Franklin, S. Phillips, D. Sherinian, Z. Wylde

The announcement on the artist’s FB account reads:
Lubię kompletować rozmaite super składy na moich albumach. Ten skład pojawi się w utworze “Die Kobra”, który znajdzie się na mojej najnowszej płycie, która ukaże się w lipcu nakładem wytwórni InsideOut/Sony Music.
Michael Schenker – gitara
Zakk Wylde – gitara
Tony Franklin – gitara basowa
Simon Phillips – perkusja.”
Derek Sherinian jest amerykańskim klawiszowcem, który koncertował i nagrywał z takimi gwiazdami jak: Alice Cooper, Billy Idol, czy Joe Bonamassa, W latach 1994 – 1999 był członkiem zespołu Dream Theater. Jest także założycielem grupy Planet X oraz współzałożycielem Black Country Communion i Sons of Apollo. Ma na koncie osiem albumów solowych, na których wystąpili tak znani muzycy jak: Slash, Yngwie Malmsteen, Allan Holdsworth, Steve Lukather, Joe Bonamassa, Billy Sheehan, Zakk Wylde czy Al Di Meola.
Simon Phillips to angielski perkusista poruszający się w takich stylach jak jazz, pop i rock, kompozytor oraz producent muzyczny. W latach 1992 – 2014 był perkusistą zespołu Toto (po śmierci Jeffa Porcaro), a także ma na koncie współpracę z takimi artystami jak m.in.: Jeff Beck, Gary Moore, Michael Schenker, Bernie Marsden, Jon Lord, Nik Kershaw, Mike Oldfield, Judas Priest, Mike Rutherford, Tears for Fears, 10cc czy The Who.
Jako band leader wydał kilka płyt projektu Protocol, z których najnowsza (zatytułowana “Protocol V“) ujrzała światło dzienne zaledwie miesiąc temu.
Obejrzyj także:

1. relację z kliniki perkusyjnej z udziałem Simona Phillipsa: https://www.beatit.tv/simon-phillips-masterclass-w-poznaniu/

2. Simon Phillips prezentuje swój zestaw perkusyjny: https://www.beatit.tv/simon-phillips-prezentuje-swoj-zestaw-perkusyjny/

3. wywiad z Simonem Phillipsem: https://www.beatit.tv/simon-phillips-wywiad-dla-beatit-cz-6/

4. solo perkusyjne na żywo dla BeatIt: Simon Phillips: solo perkusyjne na żywo dla BeatIt

5. Simon Phillips i Protocol wydają nową płytę: https://www.beatit.tv/simon-phillips-i-protocol-wydaja-nowa-plyte/