> > > Spotkanie oraz warsztaty z zespołem Immortal Onion

Już 21.11.2019 odbędą się ciekawe warsztaty muzyczne, które będą prowadzone przez młodych artystów z trójmiasta. Podczas spotkania będzie można posłuchać muzyki prog jazzowego trio Immortal Onion, chłopaki z zespołu opowiedzą o tym w jaki sposób powstaje ich muzyka.

Immortal Onion -“Trio wykonało swój oryginalny materiał w wielu miejscach, między innymi podczas 41. ceremonii rozdania nagród na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Ich bliskie relacje z przemysłem filmowym wykraczają nawet poza to, ponieważ stworzyli i wykonali improwizowane partytury na żywo do dwóch filmów animowanych: na II Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Gdańsku i na 17. Festiwalu Filmów Niemych w nagradzanym „Kino” Pod Baranami ”w Krakowie.

Zespół miał również przyjemność uczestniczyć w 35. rocznicy powstania gitar Mayoness wśród takich artystów, jak Federico Malaman, Maurizio Rolli, Hadrien Feraud.

Inspiracją do utworzenia zespołu byli, między innymi, Esbjörn Svensson, Hiromi Uehara i Tigran Hamasyan. Pod względem gatunku Immortal Onion oferuje śmiałe połączenie wielu pozornie odległych stylów – jazzu, muzyki filmowej, fusion , muzyka elektroniczna, a nawet progresywny metal.

Niepowtarzalne brzmienie grupy wywodzi się ze stylistycznej różnorodności i umiejętnego łączenia rytmicznie złożonych, energetycznych riffów z minimalistycznymi, transowymi rytmami i lirycznymi motywami.”

W skład zespołu wchodzą:

  • Ziemowit Klimek – double bass / bass guitar / electronics
  • Tomir Śpiołek – grand piano / e-piano
  • Wojtek Warmijak – drums

Wydarzenie odbędzie się w znanym i lubianym sklepie perkusyjnym – DrumStore Gdynia znajdującym się przy ul. Tadeusza Wendy 15. Rozpoczęcie o godzinie 18:30.

Bilety dostępne TUTAJ w cenie 9zł

W dniu warsztatów koszt biletu 19zł – dostępny jedynie przed wejściem.