> > > Stoisko British Drum Co podczas London Drum Show 2016

Sprawozdanie z London Drum Show 2016!

W dniach 12-13 listopada 2016 r. odbyła się impreza London Drum Show, którą śmiało można określić mianem brytyjskiego święta perkusji. Budynek XIX wiecznego centrum wystawienniczego Olympia przyciąga wtedy setki pasjonatów bębnów z Anglii, ale również z innych krajów. Jest tak za sprawą faktu, iż rok w rok zapraszani są znani i cenieni na świecie perkusiści, którzy pokazują publiczności swoje umiejętności, prowadzą warsztaty i promują sprzęt, z którego obecnie korzystają. Nie inaczej było w tym roku. Skład wykonawców był więcej niż obiecujący, wystawców również nie brakowało. Ekipy beatIt.tv po prostu nie mogło w tamten  weekend zabraknąć w Londynie!

LDS 2016 Logo

Artyści, którzy zaprezentowali się w ciągu wspomnianych dwóch dni to naprawdę śmietanka: Beanie Bhebhe (Rudimental), Eric Moore II (Suicidal Tendencies, Infectious Grooves, Bobby Brown, Gospel Chops Movement), Jason Sutter (Chris Cornell, Marilyn Manson, Foreigner, New York Dolls, Smash Mouth) oraz Brian Frasier-Moore (Justin Timberlake, Janet Jackson, Madonna, Christina Aguilera, Toni Braxton, Backstreet Boys), Chris Coleman (perkusista sesyjny, Chaka Khan, Pati LaBelle, Bootsy Collins i wielu, wielu innych), Jamie Morrison (Stereophonics, The Noisettes), Mark Guiliana (David Bowie, Meshell Ndegeocello, Gretchen Parlato, Avishai Cohen, Matisyahu, Lionel Loueke, Mark Guiliana Jazz Quartet) i Larnell Lewis (edukator i perkusista gospel). Jak nietrudno się domyślić, poziom zaprezentowany przez tych muzyków nie pozostawiał nic do życzenia. Należy również odnotować świetną robotę nagłośnieniowców, dzięki czemu występy smakowały jeszcze lepiej.

Kolejnymi miejscami, które zwiedzający mieli do swojej dyspozycji były: sala Masterclass, a także strefa edukacyjna (Education Zone). W tej pierwszej swoim doświadczeniem z obecnymi dzielili się Tom Potter (zwycięzca konkursu Young Drummer of the Year 2016), Joe Clegg (kompozytor, perkusista, współpracownik Ellie Goulding), Eddy Thrower (Lower Than Atlantis) oraz Ian Matthews (Kasabian) natomiast ta druga umożliwiała spotkanie z takimi muzykami jak Steve White (The Who, Oasis, Ian Dury, Jon Lord), znany również z naszych materiałów Jason Sutter, czy gwiazda Meinl Drum Festival 2016 – wyśmienity Jost Nickel.

Spotkanie z British Drum Company na LDS 2016

British Drum Co na LDS 2016

Zestaw British Drum Company z sygnaturą Joe Donovana (The Blossoms)

Zgodnie z zapowiedzią z naszego artykułu na temat firmy British Drum Co., dziś zobaczymy, jak prezentują się na wskroś brytyjskie produkty. Mowa tutaj o zestawach, werblach, perkusjonaliach oraz akcesoriach wspomnianej firmy, której założyciel Keith Keough pokazywał BeatIt, jak to się robi w Wielkiej Brytanii. Mieliśmy okazję zobaczyć kilka zaskakujących rzeczy: bardzo użyteczny uchwyt na cenne i potrzebne podczas gry przedmioty, a także podziwiać naprawdę świetnie wykonane zestawy perkusyjne. Przeżyjcie to razem z nami!