> > > Stoisko marki Natal podczas London Drum Show 2016

BeatIt raportuje z imprezy London Drum Show 2016!

Sobota 12 i niedziela 13 listopada 2016 r. to dni kolejnej edycja dorocznej imprezy London Drum Show, której nie wahamy się określić mianem święta perkusji na Wyspach Brytyjskich. Kompleks XIX wiecznego centrum wystawienniczego Olympia stał się magnesem dla licznie przybyłych maniaków bębnów z Anglii, ale nie tylko (najlepszym dowodem nasza tam obecność). Wszystko to dzięki temu, iż rok w rok zaprasza się tam znanych i cenionych na świecie perkusistów, którzy pokazują publiczności swoje umiejętności, dzielą się swoją wiedzą i prezentują sprzęt, na którym grają. Nie inaczej było w 2016 roku. Zestaw artystów był więcej niż obiecujący, wystawców również nie miało brakować. Skoro tak, to ekipy beatIt.tv również nie mogło tam zabraknąć. I nie zabrakło!

LDS 2016 Logo

W ciągu wspomnianych dwóch dni spotkania artystów z publicznością odbywały się w trzech miejscach: sali koncertowej, sali Masterclass, a także strefie edukacyjnej (Education Zone). Ta pierwsza gościła następujących muzyków: Beanie Bhebhe (Rudimental), Eric Moore II (Suicidal Tendencies, Infectious Grooves, Bobby Brown, Gospel Chops Movement), Jason Sutter (Chris Cornell, Marilyn Manson, Foreigner, New York Dolls, Smash Mouth), Brian Frasier-Moore (Justin Timberlake, Janet Jackson, Madonna, Christina Aguilera, Toni Braxton, Backstreet Boys), Chris Coleman (perkusista sesyjny, Chaka Khan, Pati LaBelle, Bootsy Collins, lista nie ma końca), Jamie Morrison (Stereophonics, The Noisettes), Mark Guiliana (David Bowie, Meshell Ndegeocello, Gretchen Parlato, Avishai Cohen, Matisyahu, Lionel Loueke, Mark Guiliana Jazz Quartet), a także  Larnell Lewis (edukator i perkusista gospel).

W sali Masterclass swoją wiedzą z przybyłymi dzielili się Tom Potter (zwycięzca konkursu Young Drummer of the Year 2016), Joe Clegg (kompozytor, perkusista, współpracownik Ellie Goulding), Eddy Thrower (Lower Than Atlantis) oraz Ian Matthews (Kasabian), natomiast w strefie edukacyjnej (Education Zone) można było spotkać się z takimi muzykami jak Steve White (The Who, Oasis, Ian Dury, Jon Lord), ponownie Jason Sutter, czy jeden z “gwoździ programu” Meinl Drum Festival 2016 – niesamowity Jost Nickel.

Spotkanie z firmą Natal Drums na LDS 2016

Stoisko Natal podczas LDS 2016

Zestaw Natal w customowym wykończeniu

W jednym z rogów hali wystawowej ulokowane było stoisko firmy Natal Drums. Ich przedstawiciel – Dyrektor Marki Josh Touchton –  chętnie opowiedział nam zarówno o historii marki, jak i produktach, które obecnie składają się na jej ofertę. Byliśmy pod dużym wrażeniem, ponieważ dostępne w ofercie firmy zestawy można dopasować do upodobań największego estety, tak pod względem wyglądu, jak i brzmienia. Imponująca jest również oferta werbli, zarówno niższych, jak i wyższych półek. Firma produkuje także perkusjonalia wykonane np. z włókna szklanego. Przed Wami krótka wycieczka po świecie Natal!