> > > Strzał w dziesiątkę: Sklep muzyczny Pasja

W ramach naszego cyklu artykułów pod hasłem “Strzał w dziesiątkę” przedstawiamy produkty, które, naszym zdaniem, zasługują na krótką prezentację i są dostępne “od ręki” w polskich sklepach perkusyjnych. Kryteria wyboru, które nam przyświecały, to atrakcyjna cena, nowość na rynku oraz możliwość przetestowania produktu przed zakupem w sklepie.

To od Was zależy, czy skorzystacie z oferty!!! Naszym zadaniem jest przekazanie Wam informacji.

1. Roland SPD-SX SE sampler limitowana edycja

Dla Najlepszych Muzyków, którzy Potrzebują Stałego Dostępu do Swoich Oryginalnych Brzmień Bez Kompromisów

Sampler Perkusyjny Roland SPD-SX jest standardem profesjonalnych muzyków dla tworzenia próbek, pętli, a nawet kompletnych podkładów. Wspiera również wychwytywanie sampli w czasie rzeczywistym z jego ekskluzywną funkcją Multi-Pad Sampling. SPD-SX Special Edition posiada identyczną funkcjonalność jak oryginalny SPD-SX, jednak posiada rozszerzoną wbudowaną pamięć. Z 16GB wewnętrznej pamięci możesz załadować wystarczająco dużo próbek studyjnej jakości dla całego koncertu.

SPD-SX Special Edition jest również gotowa do obsługi każdego przepływu pracy muzyków, począwszy od produkcji dźwięku WAV aż po przygotowanie próbek i przydzielanie instrumentów do wykonania, dzięki dołączonej licencji Ableton Live Lite i oprogramowania Wave Manager. Z wykończeniem Sparkling Red ten potężny instrument ma śmiały, charakterystyczny wygląd, który odróżnia go od innych urządzeń na scenie. SPD-SX Special Edition jest doskonałym rozwiązaniem dla profesjonalnych muzyków potrzebujących którzy potrzebują padu do pobierania próbek, który potrafi obsłużyć wszystkie dźwięki, jakich potrzebują na każdym scenie i w każdej sytuacji studyjnej.

16GB wewnętrznej pamięci, do 50 godzin mono sampli, eliminując potrzebę posiadania dodatkowej pamięci zewnętrznej

Licencja Ableton Live Lite dla wyrafinowanego tworzenia próbek

Wykończenie Sparkling Red dla świetnej prezencji na scenie

Dziewięć gumowych padów czułych na dynamikę z oświetleniem LED przydatnym na zaciemnionych scenach

Łatwe nagrywanie i przypisywanie dźwięków poprzez Multi-Pad Sampling bezpośrednio do SPD-SX – po prostu wybierz pad i uderz w niego, żeby zacząć rejestrować

Trzy multiefekty na pokładzie dla wszechstronnego przetwarzania dźwięku w czasie rzeczywistym podczas występów

Zawarte w komplecie oprogramowanie Wave Manager umożliwia łatwe importowanie, przypisywanie i organizację sampli

Potężne Funkcje dla Profesjonalnych Perkusistów

SPD-SX Special Edition został zaprojektowany dla profesjonalnych muzyków, którzy potrzebują większych możliwości. 16 GB wbudowanej pamięci pozwala Ci przechowywać do 50 godzin 16-bit/44.1 kHz mono audio (maksimum 10,000 plików), więc możesz przechowywać swoją bibliotekę sampli w urządzeniu bez żadnych zewnętrznych pamięci. Oprócz wyjść głównych, podrzędne wyjścia są dostępne do monitorowania lub wysyłania pojedynczych padów do oddzielania kanałów na pulpicie miksowania. Możesz również kierować poprzez wyjście telefoniczne i łatwo sterować nim za pomocą specjalnego pokrętła głośności i przycisku Start / Stop. Możliwe jest nawet kierowanie poszczególnymi padami przez wyjście telefoniczne. A jeśli potrzebujesz większej konfiguracji, można podłączyć dodatkowe cztery pady. *

* Dwa stereofoniczne wejścia zewnętrzne wyzwalające stereo ¼ cala umożliwiają podłączenie do czterech padów za pomocą stereofonicznego do podwójnego kabla mono.

Ableton Live Lite w zestawie

Oprogramowanie Ableton Live jest idealnym wyborem, dla muzyków, którzy chcą kontrolować własną produkcję muzyczną. SPD-SX Special Edition zawiera licencję Ableton Live Lite, dając Ci możliwość produkowania swoich własnych, oryginalnych sampli, a nawet użycia SPD-SX Special Edition jako kontrolera dla Abletonu. Możesz również streamować audio z Ableton Live Lite poprzez pad i i dostosować dźwięk z wbudowanymi efektami na SPD-SX Special Edition. Pojedynczy kabel USB jest wymagany do podłączenia z Twoim komputerem.

Chwytaj Inspirację z Multi-Pad Sampling

W wersji specjalnej SPD-SX wydano potężną, a zarazem intuicyjną linię funkcji, w tym Multi-Pad Sampling. Gdy dźwięk płynie z zewnętrznego odtwarzacza lub komputera (poprzez Audio In lub USB), uderzanie w pady w odpowiednich momentach rozpoczyna i zatrzymuje nagrywanie, a sample są automatycznie przycinane i przypisywane do padów. To szybki i łatwy sposób na tworzenie wielopróbkowych fraz i map, sprawiając, że zapisywanie momentów inspiracji jest bezproblemowe.

Ulepsz swoje występy na żywo dzięki efektom w czasie rzeczywistym

SPD-SX Special Edition wyposażony jest w trzy potężne silniki wielofunkcyjne: jeden procesor główny i dwa, które można przypisać do zestawu. Dzięki efektom możesz występować w czasie rzeczywistym, jak DJ, używając dedykowanych przycisków na panelu przednim. Kontroluj filtr, opóźnienie, krótki looper i przypisywane przez użytkownika efekty i kreatywnie dostosuj je za pomocą czterech przycisków i dwóch pokręteł. Dzięki podłączeniu SPD-SX Special Edition do komputera możesz dodać więcej efektów do swoich sampli z wtyczkami Ableton Live Lite.

Wszystko Czego Potrzebujesz do Maksymalizacji Twoich Sampli i Sesji Produkcji Muzycznej

Zintegrowanie komputera z SPD-SX Special Edition poprzez USB daje Ci elastyczność podczas produkcji i występów. Brzmienia grane na Twoim komputerze mogą być samplowane na SPD-SX Special Edition, a dźwięki z padów mogą być nagrywane na komputer. Możesz również uzyskać brzmienia z Ableton Live Lite, wyszukiwarki internetowej lub odtwarzacza komputerowego bezpośrednio do padów, dając Ci elastyczność i wszechstronność podczas przygotowywania brzmień do występów na żywo.

Poprzez port pamięci USB w SPD-SX Special Edition możesz bezpośrednio importować pliki audio z pamięci USB flash i przypisać je do padów. Proces importowania i przypisywania sampli jest o wiele łatwiejszy przy użyciu oprogramowania SPD-SX Wave Manager. Możesz importować pliki audio bezpośrednio z komputera do SPD-SX Special Edition, przypisać sample do pada i łatwo zorganizować tysiące sampli w Twojej bibliotece. Dzięki super szybkiemu triggerowaniu i niskiej latencji SPD-SX Special Edition jest fantastycznym kontrolerem padów MIDI dla każdego DAW w tym Ableton Live Lite.

2. Meinl Sonic Energy Steel Drum A-minor tonacja

MEINL Sonic Energy Steel Tongue Drum to arcydzieło o bogatym brzmieniu dedykowany zarówno profesjonalistom jak i początkującym muzykom.Swoim brzmieniem inspiruje i nie pozostawia obojętnym. Można na nim grać rękoma lub dołączonymi do zestawu pałeczkami o gumowych zakończeniach. Precyzyjnie wykonany i dostrojony (E4, D5, C4, A4, A3, G4, D4, C5). Wykończony w dwóch trwałych kolorach: czarnym lub brązowym. W komplecie dodatkowo znajduje się wyściełana torba, która chroni instrument w transporcie oraz komplet pałek Meinl STDB.

3. SONOR AQ2 Studio Set WM Brown Fade 20,10,12,14,14 shell set

Sonor AQ2 to zestaw dla średnio zaawansowanychi profesjonalnych perkusistów. Wersja Studio to 20″ bęben basowy, dwa tomy 10″ i 12″ oraz jeden floor tom 14″.  W skład zestawu wchodzi również 14″ drewniany werbel. Korpusy bębnów wykonane w 100% klonu.7-warstwowe korpusy z klonu (4 warstwy klonu kanadyjskiego, 3 warstwy klonu chińskiego) dają bezkompromisowy, bogaty i ciepły dźwięk oraz niskie tony, a także równowagę między średnimi a wysokimi dźwiękami. W korpusach zastosowano nowy rodzaj mocowania tomów – Smart Mount. Patent ten pozwala na maksymalne ograniczenie kontaktu drewnianych korpusów z metalowymi elementami. Czy w studiu czy na scenie, AQ2 dostarcza za każdym razem arcymocnych doznań.

W serii AQ2 znajdziemy aż pięć standardowych setów, które możemy łączyć i mieszać wedle naszych upodobań.  Daje to praktycznie nieskończone możliwości konfiguracji zestawów, od małych, koktajlowych po duży rockowy set.