> > > Tajemnice Polskich Mistrzów Perkusji – nagrania we Wrocławiu

W dniach od 04 września do 06 września 2020 roku mieliśmy przyjemność realizować nagrania wideo dla projektu finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego #kulturawsieci” pt. “Tajemnice Polskich Mistrzów Perkusji – jak oni to robią?”. Za tym przedsięwzięciem stoi polska firma Drumed, dystrybutor tureckich talerzy Impression.

Impression Cymbals – artystyczna manufaktura wytwarzająca kultowe instrumenty muzyczne – talerze perkusyjne. Firma została założona w Stambule przez legendarnego artystę, mistrza w swojej dziedzinie – Güçlü “Leona” Arslana.

Artyści i ekipa realizująca przedsięwzięcie byli goszczeni w podwrocławskim studio nagraniowym Łukasza Damrycha.

Gwiazdami tych kilku dni byli polscy artyści, którzy mieli za zadanie opowiedzieć, a przede wszystkim pokazać i zagrać, w jaki sposób pielęgnują swoją pasję do tego instrumentu.

Pierwszego dnia nagrywaliśmy perkusistę młodego pokolenia Radka Jaszczyszaka. Radek opowiedział nam przed kamerami o jego codziennej pracy edukacyjnej z najmłodszymi adeptami sztuki perkusyjnej.

Tego samego dnia zawitał do studia Michał Lange, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział o swoich inspiracjach muzyką słowiańską.

Drugiego dnia, prosto z 57 festiwalu polskiej piosenki w Opolu, przyjechał Kuba Stanik, na codzień perkusista Marcina Sójki. Tematem jego wystąpienia było granie do piosenki, niekoniecznie ubarwione skomplikowanymi przejściami.

Ostatni dzień rozpoczął Kacper Popek. Zagrał dla nas, wraz z basistą Arkadiuszem Sucharą dwa świetne numery i pokazał kilka ćwiczeń poprawiających nasz puls.

Na tzw. deser przyszło nam podziwiać Bartka Niebieleckiego, mistrza shuffle. Bartek po prostu dał do pieca. Nie mogliśmy przestać tupać nużkami podczas jego występu.

Podsumowując: będzie z tego niesamowity materiał, który już niedługo obejrzycie na specjalnie do tego celu przygotowanym kanale YouTube. O premierze każdego odcinka będziecie oczywiście przez nas powiadamiani na bieżąco. My teraz zabieramy się do pracy nad dźwiękiem i obrazem, a Wam pozostaje chwilę poczekać. Uwierzcie nam, że warto!

Beatit.tv jest realizatorem wideo projektu, a także patronem medialnym.