> > > Taylor Hawkins o swoich odczuciach kiedy po raz pierwszy usłyszał “Smells Like Teen Spirit”

W niedawno udzielonym wywiadzie dla stacji radiowej Beats 1, Taylor Hawkins poruszył wiele tematów oraz wspomniał o swojej reakcji, gdy po raz pierwszy usłyszał utwór “Smells Like Teen Spirit” zespołu Nirvana.

Perkusista Foo Fighters o "Smells Like Teen Spirit"

zdjęcie: gretsch.com

“Mówimy o zmianie warty, kiedy ukazała się płyta Nirvany “Nevermind”, która z buta otworzyła drzwi i pozbyła się tego, co ludzie nazywali “pudel metalem” – wyjaśnia Hawkins. “Naprawdę zrozumiałem to, kiedy byłem na scenie z Axlem (W. Axl Rose, wokalista zespołu Guns N’ Roses – przyp.BeatIt) kilka wieczorów temu. Oni byli impulsem do tego, co stało się rockiem alternatywnym. Kiedy pierwszy raz usłyszałem “Appetite For Destruction” wiedziałem, że ich brzmienie jest ostre i groźne. Piosenki przetrwały i nie ma w nich już rocka alternatywnego – jesteśmy teraz tylko zgrają tatuśków grających muzykę. Wszystko to odeszło w niepamięć.”

Taylor Hawkins wspomniał także o pierwszym wrażeniu, jakie wywarł na nim kawałek “Smells Like Teen Spirit”, kompletnie nieświadomy tego, że w przyszłości będzie grał w tym samym zespole, co Dave Grohl.

“Usiedliśmy tam i czekaliśmy na MTV. Jak to mieliśmy wcześniej w zwyczaju, oglądaliśmy filmy. ‘Jest!’ Pomyślałem wtedy. ‘Ku*#@!’ To jest dokładnie ten sam moment, kiedy dzieciaki w Ameryce zobaczyły po raz pierwszy The Beatles w telewizji w programie Eda Sullivana. Dosłownie pamiętam, gdzie wtedy byłem i kolor światła na zewnątrz uległ zmianie. Nie wiem, czy wiedzieli, co robią kiedy nagrywali “Nevermind”, ale zrobili to perfekcyjnie. Niesamowita i szalona płyta. A potem w odpowiedzi na to zrobili coś jeszcze bardziej nieskazitelnego i wychodzącego prosto z trzewi. Ale Kurt Cobain nie mogł nic poradzić na to, że pisał piekne melodie, zapadające w pamięć teksty i zespół też był całkiem niezły!”

Źródło: https://tonedeaf.com.au/taylor-hawkins-hearing-smells-like-teen-spirit-90s-music/

Share