> > > Test BeatIt: Meinl Direct Drive Heel Activated Cajon Pedal

Całkiem niedawno otrzymaliśmy kolejną przesyłkę z Niemiec, a konkretnie z Gutenstetten, gdzie, jak wszystkim maniakom bębnów w Polsce wiadomo, swoją siedzibę ma firma Meinl. W środku znajdowało się sporo naprawdę ciekawych rzeczy. Naturalnie niezwłocznie zabraliśmy się do ich wnikliwego testowania, a wynikami testów dzielimy się z naszymi widzami na bieżąco. Wzięliśmy już pod lupę cajony Meinl Woodcraft Makah-Burl oraz Meinl Artisan Edition Tango Line, a kolejnym produktem, który bierzemy na warsztat jest pedał do cajona Meinl Direct Drive.

Do ogrania instrumentów i pedału zaprosiliśmy świetnego perkusjonistę – Macieja “Mustafę” Giżejewskiego. Jest on absolwentem arabistyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także perkusjonistą współpracującym ze Stanisławą Celińską i zespołem Drum Work, a więc osobą w tym przypadku doskonale nadającą się na “testera”.

Meinl Direct Drive Heel Activated Cajon Pedal

1. Przebieg testu

Pedał Meinl Direct Drive Heel Activated Cajon Pedal przetestowaliśmy w naszym własnym pomieszczeniu przeznaczonym do nagrań. Maciej prezentuje pojedyncze uderzenia bijakiem w instrument, a następnie kilka króciutkich figur rytmicznych i groove’ów z użyciem pedału.

2. Podstawowa specyfikacja:

 • producent: Meinl Percussion
 • typ produktu: pedał do cajona
 • model: Direct Drive
 • rodzaj: grany piętą
 • materiał: stal
 • montaż: pasuje do każdego cajona

3. Produkt

Pedał Meinl Direct Drive Heel Activated Cajon Pedal jest wykonany ze stali i w związku z powyższym jest naprawdę solidny. Dodajmy także, że i bardzo praktyczny. Obejma, którą podkłada się po cajon pasuje do każdego rozmiaru, dzięki czemu mechanizm jest kompatybilny z każdym tego typu instrumentem. Stabilność uzyskujemy po dokręceniu “kontry” do tylnego panelu, a także w sposób “grawitacyjny”, tzn. gdy usiądziemy na pudle rezonansowym. Prościej się nie da. Montaż jest więc dziecinnie prosty, podobnie jak granie. Bijak skierowany jest do tyłu, w stronę płyty frontowej cajona, w którą uderza po tym, jak grający uruchomi mechanizm piętą. Miękka pianka na bijaku wzbudza w cajonie głębokie, basowe tony, podczas gdy rękami gramy groove’y. Kawał porządnej i zmyślnej roboty.

4. Podsumowanie

Sami uważamy pedał Meinl Direct Drive Heel Activated Cajon Pedal za bardzo dobry kawałek hardware’u, jednak niech zdanie testującego Macieja “Mustafy” Giżejewskiego posłuży jako podsumowanie: “Meinl Direct Drive Cajon Pedal to najwygodniejsza stopka na jakiej grałem. Co prawda gramy na niej podstawą stopy, czyli techniką HEEL, ale gdy się siedzi na cajonie jest to nawet wygodniejsze rozwiązanie, stosowane przez wielu cajonistów/gitarzystów podczas naturalnego wystukiwania rytmów.”

Producent: https://meinlpercussion.com/

Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl/

OCENA: 5/5

Plusy:

 • solidna konstrukcja
 • świetne wykonanie
 • uniwersalna konstrukcja pasująca do wszystkich rozmiarów cajonów
 • łatwy montaż
 • wygoda podczas gry
 • głębokie brzmienie cajona dzięki miękkiej piance na bijaku

Minusy:

 • brak

Bębniarki i Bębniarze! Pora, aby pedał Meinl Direct Drive Heel Activated Cajon Pedal przeszedł najważniejszy ze wszystkich testów, a więc ten na słuch widzów portalu dla perkusistów beatit.tv!

Share