> > > Test BeatIt: Wuhan Hand-Made China 20″ With Rivets

Jakiś czas temu otrzymaliśmy sporą przesyłkę od importera i dystrybutora wielu cenionych, a także mniej znanych marek, gdyńskiego sklepu DrumStore. W kilku pokaźnych kartonach czekał na nas najróżniejszy sprzęt perkusyjny, który z wielką radością przetestowaliśmy. Pod naszą lupę trafiły m.in. talerze, gongi i werble. Pierwszą rzeczą, która ukazała się naszym oczom była duża china wyposażona w kilka nitów. Jest to model firmy Wuhan, który nazywa się Hand-made China 20″ With Rivets.

Wuhan Logo

Testujemy chinę Wuhan Hand-Made China 20″ With Rivets

1.Opakowanie i wygląd

Talerz zapakowany był w standarową folię, co chyba nie powinno dziwić. Wygląda na solidny kawał metalu. Uroku dodaje mu błyszczące wykończenie oraz “surowa” kopułka. Powierzchnia nosi ślady ręcznego młotkowania, co nadaje blaszce dodatkowego charakteru. Na odwrocie znajdziemy spore logo firmy oraz nazwę modelu.

2. Produkt

China Wuhan Hand-Made China 20″ With Rivets odlana jest z wytrzymałego stopu B20. Charakteryzuje się bardzo głośnym, przeszywającym i ciemnym brzmieniem. Nity wzmacniają ilość “piachu”. Talerz wybrzmiewa stosunkowo długo, a żeby wydobyć z niego całą moc należy go dość solidnie uderzyć. Nie znaczy to wcale, że nie sprawdzi się w lżejszych sytuacjach, gdzie nie wyżywając się na nim uzyskamy ciekawe, rozmyte dźwięki.

Wuhan hand made china

3. Przebieg testu

Talerz testowany był w wygłuszonym pomieszczeniu akustycznym. Zawieszoną na statywie blachę kolejno wzbudzaliśmy oraz gasiliśmy. Uderzana była też pojedynczo, a każe uderzenie różniło się siłą.

4. Podsumowanie

China Wuhan Hand-Made China 20″ With Rivets to głośny, piaszczysty i solidnie wyglądający talerz. W swojej cenie (ok. 720zł) może zadowolić nawet bardziej wybrednego bębniarza. Jesteśmy pewni, iż znajdzie ona swoje zastosowanie zarówno jako osobny i specyficzny talerz efektowy, jak i jedna z części stacka.

Producent: http://wuhancymbalsandgongs.com/

Dystrybutor: http://drumstore.pl/

Ocena: 3,5/5

Plusy:

  • Solidne wykonanie
  • Ciekawy wygląd

Minusy:

  • Trudna do kontrolowania
  • Bardzo hałaśliwa
  • Nity nie grają w niej większej roli
Share