> > > Test BeatIt: zestaw Natal Cafe Racer UF22

Jakiś czas temu otrzymaliśmy sporą przesyłkę od importera i dystrybutora wielu cenionych, a także mniej znanych marek, gdyńskiego sklepu DrumStore. W kilku pokaźnych kartonach czekał na nas najróżniejszy sprzęt perkusyjny, który z wielką radością przetestowaliśmy. Pod naszą lupę trafiły m.in. talerze, gongi i werble. W ostatnim, najcięższym kartonie czekał na nas piękny zestaw bębnów Natal Cafe Racer UF22. Zapraszamy do zapoznania się z naszym testem!

Natal Cafe Racer perkusja

Testujemy zestaw Natal Cafe Racer

1. Opakowanie i wygląd.

Natal opakowanie perkusja

Bębny były zapakowane w kartony z logo firmy, korpusy były dobrze zabezpieczone folią oraz piankami, ułożone wewnątrz siebie. Nóżki od floor toma były również bardzo solidnie zafoliowane i umieszczone w osobnym kartoniku, co minimalizowało ryzyko uszkodzenia drewna. Po złożeniu zestawu naszym oczom ukazał się efektownie wyglądający zestaw, który wykończeniem przypominał vintage’owe zestawy, a srebrny pasek po środku każdego korpusu dodawał mu zadziornego charakteru.

2. Produkt

Natal Cafe Racer tulipwood

Jak już zostało napisane wcześniej – bębny wyglądają po prostu pięknie! Ich rozmiary to 10” x 8” tom, 12” x 9” tom, 16” x 16” floor tom i 22” x 18” centrala. Wykończenie sparkle, gdzie czerwony kolor przecinany jest nagle stalowoszarym paskiem bezdyskusyjnie przykuwa uwagę widza. Zestaw zrobiony jest dość nietypowego materiału, którym jest egzotyczne drzewo tulipanowca. Każdy bęben wyposażony został w lekkie lugi serii “Sun Lug”, które pochodzą od flagowego zestawu firmy Natal- Originals. Bardzo łatwo montuje się tomy, które dzięki bardzo solidnemu systemowi zawieszenia nie zmieniają swojej pozycji nawet podczas mocnej gry! Ogólnie bębny sprawiają wrażenie wytrzymałych i spójnych, co w połączeniu z atrakcyjnym wyglądem stanowi naprawdę smakowity kąsek dla przyszłego posiadacza tego zestawu.

3. Przebieg testu

Natal sun lugs

Bębny testowane były w specjalnie przystosowanym akustycznie pomieszczeniu. Na bębny zostały założone jednowarstwowe naciągi firmy Attack. Do kompletu dodaliśmy również werbel Natal Old Bronze. Zestaw został nastrojony do średniego stroju. Po ograniu każdego bębna z osobna ograliśmy całość. Perkusja ta brzmi bardzo spójnie, centrala nie posiada jednak zbyt dużo dołu, co może się nie spodobać miłośnikom głęboko brzmiących bębnów. Tomy brzmią bardzo ciekawie, bez przydźwięków, a odległości dźwiękowe między poszczególnymi rozmiarami są zadowalające i naturalne.

4. Podsumowanie

Natal Cafe Racer tył perkusja

Natal Cafe Racer UF22 to bardzo dobre bębny w przystępnej cenie. Nie spodziewaliśmy się, że drzewo tulipanowca, z którego są zbudowane będzie brzmiało tak wyraźnie. Oprócz niedosytu w dolnych rejestrach oferowanych przez centralkę, musimy przyznać, że polecilibyśmy ten zestaw każdemu, kto ceni sobie oryginalne brzmienie i jeszcze bardziej oryginalny wygląd. Lakier, brokat, czerwień i szary pasek wyciągnięty żywcem z karoserii samochodu rajdowego- ten zestaw po prostu ma charakter! Natal Cafe Racer może być wasz już za ok. 5400 zł.

5. Podstawowa specyfikacja produktu

 • marka: Natal
 • seria i model: Cafe Racer UF22
 • materiał: drewno tulipanowca
 • kolor: Red Gun Metal Sparkle
 • konfiguracja: 10” x 8”, 12” x 9”, 16” x 16”, 22” x 18”
 • krawędzie korpusów: 45°

Plusy:

 • ciepłe, klasycznie rockowe brzmienie
 • doskonałe wykonanie
 • piękny wygląd

Pomiędzy:

 • centralka mogłaby mieć więcej dołu

Minusy:

 • nie stwierdzamy

Producent: http://www.nataldrums.com/

Dystrybutor: http://drumstore.pl/

Nasza ocena: 4/5

Share