> > > Timbalesy i Cowbell Latin Percussion z sygnaturą Tito Puente

Marka Latin Percussion wypuszcza na rynek limitowaną edycję timbalesów oraz krowich dzwonków z sygnaturą Tito Puente z okazji setnych urodzin “Króla bębnów“.

Słynny kompozytor, bandleader i perkusista Tito Puente cieszył się karierą trwającą ponad pięć dekad. W swoim życiu grał z wieloma czołowymi wykonawcami jazzowymi, takimi jak: George Shearing, Dizzy Gillespie i Woody Herman. Tito był szanowanym ambasadorem latynoskiego jazzu i marki Latin Percussion i odegrał ogromną rolę we wprowadzaniu ich do światowego mainstreamu dzięki przebojom takim jak „Oye Como Va”. W uznaniu jego pionierskiego stylu otrzymał siedem nagród GRAMMY® i czternaście nominacji. Ponadto Tito otrzymał nagrodę za całokształt twórczości po swojej śmierci, a także został wprowadzony do GRAMMYS® Hall of Fame.

Limitowany zestaw Tito Puente Centennial Timbale Set (LP257-100) powstał w oparciu o stalowe timbalesy LP Tito Puente i jest w stylu retro z wywiniętymi dolnymi krawędziami oraz specjalną zieloną tabliczką znamionową (Green Badge) przypominającą oryginalne timbalesy LP. Każdy zestaw posiada wygrawerowany laserowo podpis Tito i indywidualny numer. LP wyprodukuje limitowaną serię 200 sztuk, co czyni je prawdziwym przedmiotem kolekcjonerskim. Zestaw zawiera korpusy ze stali nierdzewnej 14” i 15” x 6½”, statyw, uchwyt na cow bell, pałki do gry na timbalesach oraz klucz do strojenia.

Dostępny jest także pasujący zestaw krowich dzwonków Tito Puente Signature Cowbell Set. Zestaw zawiera dwa modele krowich dzwonków preferowane przez Mistrza, na których grał przez całą swoją karierę. Prestige (LP322) 7½” ma mocne środkowe tony i był podstawą charakterystycznego brzmienia Tito. Jasny dźwięk 5-calowego, chromowanego modelu Deluxe Black Beauty (LP204B) z podpisem Tito wytłoczonym na froncie jest idealnym uzupełnieniem. Oba cow belle zostały wyprodukowane w USA i wyposażone w opatentowaną przez LP samonastawną śrubę oczkową, pasującą do prętów montażowych o średnicy od 3/8” do ½”.

As the leader of Latin Percussion instruments around the world, we are honored to be a part LP’s Centennial Celebration of Tito Puente, and are looking forward to the release of the Tito Puente Centennial Timbale Set and the Tito Puente Signature Cowbell Set. We hope Percussion and Timbale players from across the globe will be inspired and want to get these limited-edition instruments from our friends at Latin Percussion.” – Tito Puente Jr. commented on behalf of the Puente family.

LP to lider w dziedzinie latynoskich instrumentów perkusyjnych na całym świecie. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być częścią obchodów setnych urodzin Tito Puente i nie możemy się doczekać wydania zestawu Tito Puente Centennial Timbale oraz zestawu Tito Puente Signature Cowbell Set. Mamy nadzieję, że perkusjoniści z całego świata będą zainspirowani i zechcą posiadać te instrumenty z limitowanej edycji od naszych przyjaciół z Latin Percussion” – skomentował Tito Puente Jr. w imieniu rodziny Puente.

Więcej informacji na temat limitowanych zestawów timbalesów i krowich dzwonków z sygnaturą Tito Puente, a także pozostałych produktów Latin Percussion znajdziecie na stronie lpmusic.com/ #wearerhythm