> > > Tommy Lee w rodzinie DW

Drum Workshop Inc. (DW) ponownie wita Tommy‘ego Lee w swojej Rodzinie. Muzyk rozpoczął swoją relację z firmą pod koniec lat 80. jako endorser pedałów DW. Niedługo później był jednym z pierwszych perkusistów ze środowiska mainstreamowego hard rocka, którzy grali na bębnach DW. Tommy grał na swoim pierwszym zestawie DW podczas światowej trasy koncertowej z Mötley Crüe, która promowała płytę “Dr. Feelgood“, a we wczesnych latach 90. wystąpił w popularnej serii filmów wideo produkcji DW, zatytułowanej “American Dream“.

zdjęcie: dw drums

Don Lombardi – założyciel firmy DW – tak wspomina pierwszą wizytę Tommy’ego w swoim warsztacie: “Przyjechał na ustawienie pedałów. Czekając aż skończę usiadł za zestawem bębnów, który John Good (wicedyrektor i główny projektant w DW – przyp. BeatIt) właśnie dopracowywał. Zaczął grać i nie chciał przestać. Był zachwycony brzmieniem tych bębnów. W mojej głowie zapaliła się taka lampka, że Tommy Lee jest przedstawicielem generacji perkusistów, którzy wcześniej nie doświadczyli ręcznie wykonanych bębnów. Rok później został oficjalnym edorserem DW.”

Komentując swój powrót do DW Tommy Lee powiedział: “Powrót? Nigdy ich nie opuściłem. Po prostu zrobiłem sobie małą wycieczkę próbując nowych rzeczy. A skoro o nowych rzeczach mowa, to ostro tam z tym jadą w DW. Jestem niesamowicie podjarany współpracą z nimi, nowymi gratami i tym, że będę mógł się nimi z wami podzielić!

zdjęcie: Metalhead zone

Niecierpliwie oczekiwana stadionowa trasa koncertowa Mötley Crüe została zaplanowana na miesiące letnie tego roku i ma się rozpocząć 18 czerwca w Jacksonville na Florydzie. Objazd ma objąć 31 miast USA, pięć stadionów już się wyprzedało, a łącznie do tej pory sprzedano ponad milion biletów. Podczas tych występów gośćmi zespołu będą: Def Leppard, Poison oraz Joan Jett and the Blackhearts.