> > > Trasa koncertowa Emerson, Lake & Palmer z okazji 50. rocznicy zespołu

Legendarny perkusista Carl Palmer tak naprawde nigdy nie zszedł ze sceny, ale zespół, z którym zdobył sławę, czyli Emerson, Lake & Palmer – owszem. I to dwa razy. Pierwszy raz, gdy zespół się rozpadł i zakończył działalność, a drugi, gdy zmarli dwaj członkowie tria: wokalista/basista/gitarzysta Greg Lake i klawiszowiec Keith Emerson. Okazuje się jednak, że nie zupełnie.

Po śmierci Grega Lake’a oraz Keitha Emersona zdawało się, że nie ma żadnych szans na powrót legendarnego zespołu, ale Carl Palmer i jego ELP Legacy Band mają inne plany.

Przygotowano trasę koncertową mającą upamiętnić pięćdziesięciolecie legendy prog rocka, pod hasłem Welcome Back My Friends ELP 50. Keith Emerson i Greg Lake wystąpią podczas tych koncertów z gigantycznych ekranów, a Carl Palmer oraz ELP Legacy Band będą grać razem ze zmarłymi muzykami do nagrania z występu Emerson, Lake & Palmer w londyńskiej sali Royal Albert Hall.

Trasa rozpoczyna się w USA jeszcze w tym tygodniu. Oto terminy koncertów:

18 listopada – Philadelphia, PA, 2300 Arena

20 listopada – Jim Thorpe, PA, Penn’s Peak

22 listopada – Wayne, NJ, Shea Center

23 listopada – Patchogue, NY, Patchogue Theater

25 listopada – New York, NY, Town Hall

26 listopada – New Haven, CT, College St. Music Hall

27 listopada – Boston, MA, Wilbur Theatre

01 grudnia – St. Charles, IL, Arcada Theatre

02 grudnia – Des Plaines, IL, Des Plaines Theatre

03 grudnia – Akron, OH, The Goodyear Theater

Carl Palmer komentuje to tak: “Pojawił się pomysł wykorzystania jakiegoś nagrania koncertowego Grega oraz Keitha i dziwnym trafem trafilismy na rejestrację występu z Royal Albert Hall. Wykonanie było doskonałe, ślady audio brzmiały naprawdę dobrze, praca kamer była świetna. Sadzę, że to będzie najlepszy sposób, aby uczcić 50-lecie ELP na żywo. Dzisiejsza technologia nam to umożliwia.”

Szczegółowe informacje na stronach: EmersonLakePalmer.com oraz CarlPalmer.com.

Mamy nadzieję, że to przedstawienie trafi równiez na inne kontynenty, w tym oczywiście do naszej części Europy…

Zobacz także:

Pałka Vater z sygnaturą Carla Palmera