> > > Travis Barker wyprzedaje swój sprzęt!

Travis Barker ogłosił uruchomienie swojego sklepu na stronie Reverb, w którym znajduje się ponad 100 produktów używanych przez całą jego karierę, w tym zestawy perkusyjne Orange County Drums and Percussion, elektroniczne zestawy oraz kolekcja syntezatorów, automatów perkusyjnych i boom boxów.

Właśnie wprowadziłem się do mojego nowego studia i muszę rozstać się ze sprzętem, aby zrobić miejsce” – mówi Barker. „Jest tu wiele fajnych instrumentów, w tym zestawy perkusyjne, automaty perkusyjne, klawisze i nie tylko, które chciałbym przekazać następnemu pokoleniu, aby tworzyło na nim mnóstwo świetnej muzyki”.

Sklep oficjalnie wystartuje 26 maja. Zapoznajmy się z niektórymi “perełkami” z kolekcji.

Klejnotem w koronie jest zestaw perkusyjny Travisa OCDP, użyty w teledysku do utworu “Adam’s Song“, Blink 182. Ta perkusja w srebrnej okleinie jest jednym z najbardziej charakterystycznych zestawów Barkera, w komplecie z czerwonymi lugami i niebieskimi obręczami oraz dopasowanym, wentylowanym werblem. „Ten zestaw jest kultowy, legendarny.” – mówi Travis. „Użyty był w teledysku Adam’s Song. Nazwałem to zestawem Evil Knievel. To także zestaw perkusyjny Orange County Drums and Percussion, który został wyprodukowany tutaj, w Los Angeles. Jest dla mnie prawie tak wyjątkowy, że dziwnie jest zabierać go z powrotem w trasę, a nawet używać w studio.”

W ofercie jest również hot-rodowy zestaw OCDP Travisa użyty w teledysku zespołu Boxcar Racer (jego poboczny projekt z byłym gitarzystą / wokalistą Blink 182, Tomem Delonge), do piosenki “I Feel So“. „Ten zestaw perkusyjny to Orange County Drum and Percussion, pomalowany przez mojego drogiego przyjaciela Troya Lee, który jest właścicielem Troy Lee Designs, z którym dorastałem jeżdżąc na rowerach dirtowych i BMX’ach. Dorastał także w tym samym mieście co ja – Corona. (…) Bębny mają najfajniejszą grafikę w paski i hot-rodowy styl. Jest to dla mnie bardzo, bardzo wyjątkowy zestaw.”

W sklepie Reverb Travisa znajduje się również wiele elektronicznych zestawów Roland, Yamaha, Alesis i 2-Box, które znalazły się na jego albumie “Give The Drummer Some”, a także służyły jako zestawy do rozgrzewki podczas tras koncertowych.

Mam na sprzedaż mnóstwo zestawów elektronicznych.(…) Lubię też jeździć z nimi w trasy i umieszczać je w garderobie, więc wiele z nich pojechało ze mną na koncerty. Po prostu siedziałem i ćwiczyłem na nich godzinami, zanim faktycznie wyszedłem na scenę. Wciąż używam niektórych z tych zestawów perkusyjnych. Po prostu miałem kilka zestawów, więc te, które wam oferuję są na sprzedaż.

Travis wyprzedaje nie tylko bębny. Na sprzedaż jest też kolekcja syntezatorów, instrumentów perkusyjnych, gramofonów i starych boomboxów. „Używałem tych klawiszy w wielu produkcjach, (…) czy to Machine Gun Kelly, Lil Wayne, Yungblud czy Iann Dior. Nauczyłem się też po raz pierwszy sekwencjonować na niektórych z nich. Pojechały też ze mną w trasę, ponieważ lubię mieć ze sobą mini studio gdziekolwiek jestem, kiedy jestem w trasie, więc tak naprawdę były na całym świecie. Jest też wiele różnych rzeczy, takich jak bongosy, konga, dużo perkusjonaliów, gitar basowych (…), MPC, SP1200… wiele fajnych gadżetów oprócz zestawów perkusyjnych.”