> > > Vintage Test BeatIt: werbel Premier 2032

Kilka miesięcy temu zrobiliśmy sobie wycieczkę do siedziby firmy MW-Vintage, która jest znana polskim fanom perkusji nie tylko z materiałów zamieszczanych przez beatit.tv, ale także może się pochwalić coraz bogatszą ofertą bębnów nieco starszej daty. W piękny i słoneczny dzień prowadzący firmę Mateusz Wysocki udostępnił nam swój show room, w którym rozstawiliśmy kilka zestawów vintage’owych do tzw. “ostukania”. Testującym perkusistą już kolejny raz był Max Psuja, który, jako maniak wintydżu, były pracownik Avant Drum Shop i świetny perkusista, mający na koncie współpracę z takimi artystami jak Kumka Olik, Holak, Lilly Hates Roses czy Yoachim, nadawał się doskonale do roli laboranta ogrywającego sprzęt.

Testujemy werbel Premier 2032 14″ x 6,5″

1. Produkt

Przedmiotem naszego testu jest piękny, wykonany z brzozy z ringami z drewna bukowego, werbel Premier 2032 w rozmiarze 14″ x 6,5″. Według informacji udzielonych nam przez Mateusza Wysockiego instrument pochodzi z końca lat 80. i został wykonany w Anglii.

2. Podstawowa specyfikacja werbla:

  • producent: Premier
  • model 2032
  • rozmiar: 14″ x 6,5”
  • korpus: brzoza + bukowe ringi (solid – z jednego kawałka)
  • obręcze: Power Hoop, strojenie na 10 śrub
  • okucia: Premier, podwójne
  • sprężyny: stalowe, 25 zwojów, nowe
  • maszynka: klasyczna wajcha, nowa
  • naciągi: Remo Ambassador Coated / Ambassador Snare
  • kolor: korzeń muscato, fornir egzotyczny

3. Przebieg testu i brzmienie

Podczas testu werbla Premier 2032 14″ x 6,5″ wykorzystaliśmy także vintage’owy zestaw marki Sonor Phonic Beech, oraz talerze Impression Cymbals: hi hat Leon Collection 15″, Hollister Crash 17″ oraz Leon Collection Ride 22″.

Max zaprezentował najpierw naprzemienne uderzenia w membranę i fragmenty rudymentów na różnych poziomach dynamiki, po czym pokazał brzmienie cross sticka poprzez zagranie pojedynczych uderzeń, jak i całego rytmu, a następnie zagrał z wykorzystaniem całego zestawu.

Testowany przez nas werbel to instrument, który poradzi sobie nie najgorzej w wielu warunkach muzycznych. Posiada bardzo ciepłą, dość skupioną, wybitnie “drewnianą” charakterystykę. Jednocześnie nie brakuje mu ogona i z pewnością nie będzie sprawiał wrażenia martwego. Sprężyny reagują w sposób zadowalający. Może nie są najczulsze z najczulszych, ale instrument nie daje większych powodów, aby na ten parametr narzekać. Zakres dynamiczny również jest zadowalający.

4. Oto, jakie wrażenia z gry ma nasz “laborant”, Max Psuja:

Jest to werbel o ciepłym i dość skupionym ataku. Reakcja sprężyn w normie. Uderzająca jest jego duża łatwość strojenia. Wachlarz zastosowań muzycznych należy w tym przypadku do najszerszych, z jakimi się spotkałem. Można z tego werbla coś wycisnąć praktycznie w każdym stylu muzycznym.”

Werbel można kupić w sklepie internetowym firmy MW-Vinage pod tym adresem: https://mw-vintage.pl/premier-werbel-2032-14-x-65-muscato-custom-vintage/

Bębniarki i Bębniarze! Pora, aby werbel brzozowy Premier 2032 14″ x 6,5″ w wykończeniu Muscato Custom przeszedł najważniejszy ze wszystkich testów, a więc ten na słuch widzów portalu dla perkusistów beatit.tv! Specjalnie dla Was Max Psuja z siedziby MW-Vintage!