> > > Vlodi Tafel nadal zbiera na protezę nogi

Włodzimierz “Vlodi” Tafel to jedyny w Polsce, a być może jedyny na świecie czynny, zawodowy perkusista grający z pełną protezą nogi. Jak łatwo odgadnąć, nie jest ona ani tania, ani wieczna.

Będąc nastolatkiem Vlodi Tafel przeszedł zabieg amputacji lewej nogi, co było efektem zdiagnozowania u niego nowotworu kości. Ponieważ skutkiem tego nie mógł dłużej trenować piłki nożnej (którą do tej pory zajmował się wyczynowo) postanowił poświęcić się swojej drugiej pasji, czyli muzyce. Dzięki wytrwałości i talentowi dostał się do klasy perkusji Szkoły Muzycznej II stopnia im F. Chopina w Warszawie. Po dwóch latach, równolegle rozpoczął naukę na Wydziale Jazzu, gdzie jego wykładowcami byli Czesław Bartkowski i Kazimierz Jonkisz. Szkołę ukończył z najwyższą oceną, zdobywając dyplom „Muzyk – instrumentalista w klasie perkusji”.

Vlodi Tafel ma na swoim koncie współpracę, czy to koncertową, czy studyjną, z takimi artystami i zespołami jak m.in.: Futurobnia, Apteka, Róże Europy, Mr. Gil, Believe, Anita Lipnicka, Patrycja Markowska, Zbigniew Wodecki, Robert Chojnacki, Marek Kościkiewicz, oldBreakout, JemDżem, dollZ, czy projekt Rock & Chopin.

Obecnie zespół dollZ powraca z nowym materiałem, a singiel go promujący nosi tytuł „Jak ćmy”. Jak sami piszą: “Do współpracy przy teledysku zaprosiliśmy Vlodiego Tafla, który jest prawdopodobnie jedynym na świecie perkusistą grającym profesjonalnie bez nogi. Jego historia to wielka lekcja dla każdego kto ma problem z wiarą w siebie.

Promocji singla towarzyszy zbiórka dla Vlodiego na nową protezę! Więcej informacji w linku poniżej: www.pomagam.pl/w6tpwt