> > > Vlodi Tafel wyróżniony w konkursie “Człowiek bez barier”

4 grudnia na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień w 15. edycji konkursu “Człowiek bez barier“. W wydarzeniu udział wzięła małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, która już po raz trzeci objęła honorowy patronat nad konkursem.

“Człowiekiem bez barier roku 2017” została Bogumiła Czerniawska, mieszkanka Pisza, która mimo niepełnosprawności ruchowej stworzyła rodzinę zastępczą dla sześciorga dzieci. Nagrodę Specjalną podczas gali otrzymała Iwona Cichosz, pierwsza w Polsce dyplomowana niesłysząca tłumaczka języka migowego, również zdobywczyni tytułu Miss Świata Głuchych 2016. Wybrano także “Człowieka bez barier 15-lecia”. Tytuł ten otrzymała Janina Ochojska, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej. Nagrodę Publiczności otrzymała Judyta Bork z Gdyni, która stworzyła na Facebooku “Bazarek na rzecz podopiecznych Hospicjów”. Specjalny medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis przyznawany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymał z kolei Janusz Skowron – niewidomy pianista jazzowy, kompozytor i aranżer, którego występ uświetnił całe wydarzenie.

Vlodi Tafel Człowiek bez barier beatit.tv

Vlodi Tafel podczas przemówienia po odebraniu nagrody

Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ wśród czworga wyróżnionych znalazł się również perkusista. Vlodi Tafel (bo o nim mowa) odebrał wyróżnienie za udowadnianie swoją postawą życiową, że to, co wydaje się niemożliwe może stać i staje się możliwe. Szczerze gratulujemy Włodkowi!

Jako nastolatek Vlodi Tafel został poddany zabiegowi amputacji lewej nogi po zdiagnozowaniu u niego nowotworu kości. Nie mogąc dłużej trenować piłki nożnej (którą do tej pory zajmował się wyczynowo) postanowił poświęcić się swojej drugiej pasji, czyli muzyce. Dzięki swojej wytrwałości dostał się do klasy perkusji Szkoły Muzycznej II stopnia im F. Chopina w Warszawie. Po dwóch latach, równolegle rozpoczął naukę na Wydziale Jazzu, gdzie jego wykładowcami byli Czesław Bartkowski i Kazimierz Jonkisz. Szkołę ukończył z najwyższą oceną, zdobywając dyplom „Muzyk – instrumentalista w klasie perkusji”.

Vlodi Tafel nagrodzony

Vlodi Tafel i Pierwsza Dama Agata Kornahuser-Duda

Vlodi Tafel to obecnie jedyny w Polsce, a być może i na świecie czynny, zawodowy perkusista grający z pełną protezą nogi. Ma on na swoim koncie współpracę, czy to koncertową, czy studyjną, z takimi artystami i zespołami jak m.in.: Futurobnia, Apteka, Róże Europy, Mr. Gil, Believe, Anita Lipnicka, Patrycja Markowska, Zbigniew Wodecki, Robert Chojnacki, Marek Kościkiewicz oraz oldBreakout.

Share