> > > Warsztaty perkusyjne BeatIt podczas Majówki z Ekonomią Społeczną

19 maja 2018 r. wzięliśmy udział w imprezie o nazwie “Majówka z Ekonomią Społeczną“, która odbyła się w siedzibie Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka. Wydarzenie miało miejsce w związku z 3. Biegiem na Rzecz Ekonomii Społecznej, a jego celem była rekreacja, rozrywka, przyjemność ze spotkania i poznania się oraz integracja przedsiębiorstw społecznych połączona z wymianą doświadczeń, a także wspólna zabawa, również z podopiecznymi fundacji “Barka”.

Naszym zadaniem było przeprowadzić warsztaty perkusyjne dla dzieci i dorosłych, które miały na celu zintegrować uczestników majówki – pracowników i członków rodzin fundacji, przedsiębiorstw społecznych współpracujących z “Barką”, uczestników Biegu na Rzecz Ekonomii Społecznej, a także osób znajdujących się pod opieką Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka. Oprócz drum circle, w trakcie którego wykorzystaliśmy nie tylko instrumenty perkusyjne (takie jak cowbell, djembe, cajon, clave, vibraslap, shakery, bongosy), ale także dwa zestawy perkusyjne – akustyczny i elektroniczny.

Szaleństwo perkusyjne ogarnęło wszystkich, bez względu na wiek, płeć, czy stan zdrowia. Prowadzenie takich zajęć to sama przyjemność. W ich trakcie przygotowaliśmy się między innymi do wspólnego wykonania podkładu rytmicznego do numeru “We Will Rock You” zespołu Queen. Samo wykonanie również możecie obejrzeć pod koniec relacji. Wszystkim zgromadzonym, i jednocześnie współwykonującym, podobało się do tego stopnia, że trzeba było bisować. Wspólne wystukiwanie i wytupywanie rytmu okazało się wielką frajdą…

Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka stawia sobie za cel “pomoc osobom niepełnosprawnym, bezdomnym, opuszczającym zakłady karne, szpitale psychiatryczne, matkom wychowującym samotnie dzieci, dzieciom i młodzieży zagrożonej, osobom uzależnionym, w ich rehabilitacji i rozwoju, w oparciu o społeczną naukę Kościoła Rzymsko – Katolickiego. Główny kierunek działania to tworzenie a następnie wspieranie, najróżniejszych form pomocy wzajemnej, organizowanej przez grupy formalne i nieformalne oraz osoby niepełnosprawne, bezdomne i jak wyżej, samym sobie i innym, potrzebującym pomocy.”

Share