> > > Warsztaty perkusyjne z Mariuszem Mocarskim

Już w przyszłym miesiącu na warsztaty perkusyjne zaprasza Mariusz Mocarski. Będą to wakacyjne warsztaty muzyczne w formie kolonii pod hasłem “Czas na muzykę“.

Program przewiduje:

  • warsztaty instrumentalne i wokalne dla uczniów, studentów, nauczycieli
  • zajęcia indywidualne
  • zajęcia z akompaniamentem
  • zajęcia zespołowe i orkiestrowe
  • współpraca w grupie
  • koncert finałowy na zakończenie
  • wspólny występ uczestników
  • wypoczynek, relaks, wycieczki i rozrywka

Organizatorem jest Fundacja Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej “Teraz Muzyka”.

Termin: I turnus – 7.08.2022 – 14.08.2022

Informacje: www.terazmuzyka.eu, terazmuzyka@post.pl, tel. 602 872004 lub 603 349134

Mariusz ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie (filia w Białymstoku) na Wydziale Pedagogiki Instrumentalnej, a także PSJ przy PSM II st.im. F. Chopina w Warszawie. Brał udział w kursach organizowanych przez prestiżowe szkoły perkusyjne: Drummers Collective w Nowym Jorku oraz Drum-Tech w Londynie. Mariusz Mocarski na rodzimej scenie muzycznej znany jest jako perkusista sesyjny, koncertujący i nagrywający m.in. z Patrycją Markowską, Krzysztofem Kiljańskim, Agnieszką Chylińską, Robertem Janowskim, Reni Jusis, Justyną Steczkowską, Katarzyną Cerekwicką, Zakopower, Bisquit, Chemią, Marysią Sadowską, Grzegorzem Markowskim czy Zbigniewem Wodeckim.

Mariusz odnajduje się również jako wykonawca w muzyce klasycznej. Współpracował m.in. z takimi zespołami jak: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej, European Festiwal Orchester w Gstaad (Szwajcaria), Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej, Estrada Kameralna Filharmonii Narodowej. Nie jest mu również obcy jazz – m. in. Big-Band Jazz Radia p/k Zb. Namysłowskiego, Trio K. Sadowskiego, Tamara Reaven. Ponadto Mariusz Mocarski jest aktywnym pedagogiem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w szkolnictwie oraz z tytułem nauczyciela dyplomowanego. Od 2010 jest członkiem Towarzystwa Sztuki Perkusyjnej, które pełni funkcję polskiego oddziału Percussion Arts Society – największej na świecie organizacji perkusyjnej. Od kilku lat współorganizuje Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny CROSSDRUMMING w Warszawie, będąc osobą odpowiedzialną za artystów specjalizujących się w grze na zestawie perkusyjnym.

Mariusz jest oficjalnym endorserem pałek HingeStix: https://www.facebook.com/hingestixpolska/

Oficjalna strona Mariusza: http://www.mariuszmocarski.pl/