> > > Warsztaty BeatIt: “Zagrajmy Razem”

W dniach 16 i 17 listopada w naszej siedzibie, mieszczącej się przy ul.Kościańskiej 41 w Poznaniu, odbyły się warsztaty perkusyjne pod hasłem “Zagrajmy Razem“. Celem przedsięwzięcia było nauczenie uczestników podstaw gry na instrumentach perkusyjnych oraz odegranie czterech znanych wszystkim utworów.

Warsztaty BeatIt: "Zagrajmy Razem"

W wydarzeniu wzięły udział cztery grupy uczestników, w każdej z nich było 5 osób. Podczas warsztatów każdy z kursantów dowiedział się jak pracować nad aparatem gry w technice matched grip. Wszyscy poznali również podstawowe wprawki i metody rozgrzewkowe. Podczas kursu każdy z uczestników otrzymał koszulkę BeatIt oraz mógł zagrać na jednym z wielu instrumentów perkusyjnych znajdujących się w naszej siedzibiePoza godzinami ćwiczeń, kursanci mogli liczyć na ciepłe napoje i pyszne przekąski przygotowane przez naszą Panią Prezes!

Warsztaty BeatIt: "Zagrajmy Razem"

Po pięciu godzinach zmagań w naszym “specjalnym studiu przeznaczonym do tego typu zadań” nadszedł czas na koncert, podczas którego uczestnicy odegrali cztery utwory: Queen “We Will Rock You“, Dżem “Whisky“, Edward Grieg “W grocie króla gór“, Twenty One Pilots “Heathens“. Koncert odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury nr 3 mieszczącym się w Poznaniu przy ul. Jarochowskiego 1.

Zarówno podczas samych warsztatów, jak i koncertu zamykającego całe wydarzenie, radosnym harcom (połączonym jednak w konkretną nauką gry na zestawie perkusyjnym, werblu, tom tomie i talerzach, a także opanowaniem podstawowych zasad grania w zespole i aranżacji) nie było końca. Podczas wykonania każdego ze wspomnianych utworów uczestnicy zmieniali instrumenty, aby każdy mógł zagrać na wszystkich ich rodzajach. Publiczność bardzo zasmakowała w koncertowych wykonaniach młodych adeptów perkusji (wpartych przez dwóch ojców na gitarach basowych), a dyrektor Domu Kultury już wyraziła chęć pomocy w organizacji podobnych imprez i zaprosiła wszystkich uczestników do ponownych odwiedzin w swojej placówce.

To jak? Kto z Was wpadnie następnym razem?

Poniżej fotorelacja z całego wydarzenia oraz film

Zdjęcia Cava Studio i Beatit.tv