> > > Warsztaty z Clausem Hesslerem: BeatIt tam będzie!

Już w najbliższy poniedziałek rozpoczyna się edukacyjne wydarzenie perkusyjne jakich mało. Będzie pięciodniowy, intensywny obóz perkusyjny, który poprowadzi wybitny edukator i perkusista Claus Hessler.

C. Hessler

Wielki edukator Jim Chapin uważał Clausa Hesslera za prawdziwego spadkobiercę myśli i techniki Sanforda Moellera. Hessler znany jest ponadto z unikalnego podejścia do techniki open-handed, występował na najważniejszych imprezach perkusyjnych dzieląc scenę z takimi tuzami, jak Steve Smith, Alex Acuna, JoJo Mayer, Johnny Rabb czy Luis Conte. Kanadyjski potentat w dziedzinie produkcji talerzy perkusyjnych – firma Sabian – stworzyła blachę HH Garage Ride w rozmiarach 18″ i 20″ we współpracy z Clausem Hesslerem. Jest on także autorem wielu publikacji o tematyce perkusyjnej, tak w formie książkowej, jak i DVD.

Perkusista ten zajmuje się całym wachlarzem działań edukacyjnych takich jak: lekcje prywatne, lekcje online, kliniki perkusyjne, masterclasses oraz nauczanie akademickie.

Oprócz Sabiana, Claus Hessler jest endorserem takich marek jak Mapex, Evans i Pro-Mark.

Jak już informowaliśmy, warsztaty pod hasłem Open Minded Drum Camp z udziałem Clausa Hesslera odbędą się w dniach 6 – 10 sierpnia staraniem Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu, mieszczącego się w Alei Wolności 4. Drugim wykładowcą będzie Szymon Fortuna. Zagadnienia, jakie mają zostać omówione, to m.in.: koordynacja, technika Moellera, rudymenty inaczej, technika gry nogami.

Oczywiście, nie może nas tam zabraknąć! Wysłannikiem portalu dla perkusistów www.beatit.tv podczas całego obozu będzie Janek Pudłowski. Weźmie on udział we zajęciach w roli słuchacza i zda Wam z tego pełną relację. Redaktorzy Ślepy i Viking (lub przynajmniej jeden z nich) również wybierają się do Żywca, by choć przez jeden dzień doświadczyć tego, co tam będzie miało miejsce podczas tego nietuzinkowego wydarzenia.

Wszelkie informacje na temat drum campu znajdziecie TUTAJ.

A oto sam Claus Hessler w akcji:

Share