> > > Werbel Alex Gonzalez DW ICON™

DW wypuszcza na rynek werbel Alex Gonzalez DW ICON™ Snare Drum.

Zdjęcie: Carlos Garza

Ten instrument powstał jako hołd dla zespołu Maná – ikonicznego w kręgu muzyki Latin Pop Rock, a także dla ich perkusisty Alexa Gonzaleza. Alex dołączył do zespołu w wieku 15 lat, a od tamtej pory osiągnął wielki sukces zdobywając dwanaście nagród GRAMMY i sprzedając ponad 40 milionów płyt.
Ten kolekcjonerski werbel jest wykonany ręcznie w USA z zewnętrznym z laserowo wycinanym fornirem, inkrustowaną grafiką z drewna na 11-warstwym korpusie wykonanym w 100% z północnoamerykańskiego klonu, zewnętrznym fornirem z klonu Birdseye, który jest barwiony na szaro, wycinanymi laserowo drewnianymi wstawkami z logo Maná, a także logo Alexa z różą i jego portretem. Skomplikowane intarsje wykonano z barwionej gruszy, drewna koto i drewna tulipanowca.
Ten limitowany instrument posiada wymiary 14” x 6,5″, niklowany na czarno hardware DW (w tym mechanizm napinania sprężyn MAG Throw-off™ i pieciopozycyjny (5P) butt plate, obręcze True-Hoops®, system strojenia True-Pitch® tuning, a także naciągi DW Heads™ by Remo®. Firma DW wyprodukuje 250 sztuk tego werbla i każdy z nich będzie dostępny wraz z futerałem DW oraz certyfikatem autentyczności podpisanym przez Johna Gooda.
Więcej informacji na stronie: dwdrums.com/alex-gonzalez-icon-snare