> > > Wiktoria Jakubowska prezentuje swój zestaw perkusyjny

27 lutego 2020 r. (a więc w dawnych czasach, gdy jeszcze koncerty były legalne, a kluby pełne fanów muzyki) poznański klub Tama gościł duet Kuba Karaś/Piotr Rogucki z zespołem. Rosnącą popularność tej niespodziewanie zawiązanej kolaboracji potwierdziła doskonała frekwencja w sporej sali klubu. Udało nam się udokumentować ten występ drum camem, którym podzielimy się z Wami już wkrótce, a tymczasem Wiktoria Jakubowska – perkusistka składu – opowie o swoich gratach…

“Cześć! Nazywam się Wiktoria Jakubowska i chciałabym wam pokazać zestaw, na którym gram w zespole Karaś/Rogucki.

Talerze to Impression Cymbals. Cudowne blachy. Bardzo je lubię i mam bardzo dużo modeli. Tutaj mamy 15-calowy hi hat Dark, Hammerhard Crash 20″, Dark Ride 24″. Jest także stack – dziurawa china 12″, a pod nią 10-calowy splash z serii Traditional. Na koniec ta perełka – Trash Crash 20″, jakby z nałożonym phaserem. Bardzo ciekawe brzmienie. Lubię Impression Cymbals, bo oferują dużo cienkich modeli. Jest to bardzo ważne, bo na rynku brakuje cienkich blach, a ja właśnie takie preferuję. Z całego serca polecam.

Bębny to zestaw Sonor Action z lat 70. Jak widać, swoje przeżył. Jest wykonany z drewna bukowego, a rozmiary to: 22″ x 14″, 13″ i 16″. Werbel to Fat Flying Drums, czyli dzieło Grześka Kurpiela. Super werbel klepkowy 14″ x 7″ z drewna o nazwie tiama. Bardzo ładnie wygląda i wciąż pięknie pachnie po tych kilku latach.

Peryferie to Roland SPD-S, którego wykorzystuję również od odpalania harmonii w utworze “Witaminy”, no i do sampli perkusyjnych. Mimo tego skupiamy się na wykorzystaniu instrumentu akustycznego w jak największym stopniu.

Stołek to Gibraltar z bardzo ładnym, biało-niebieskim wykończeniem. Do siedziska przyklejam przewód od odsłuchu. Nie jest to jeden z tych “masujących” – tego jeszcze się nie dorobiłam. W niedalekiej przyszłości planuję taki zakup, ponieważ słyszałam, że odsłuchy dotykowe są bardzo skuteczne i nie trzeba słuchać klika.

Naciągi na tomach to powlekane Aquarian Response 2 i Hi Frequency jako rezonansowe. Na werblu mam Aquarian Modern Vintage, a na centrali Evans EQ4.

Ostatnio używam pałek Zildjian Anti-Vibe. Mają funkcję pozbywania się zbędnych wibracji, co daje większą kontrolę.”