> > > Wojtek Deręgowski testuje talerz Meinl Pure Alloy Custom Trash China 18″

Wojtek Deręgowski to jedna z najjaśniejszych i wciąż wschodzących gwiazd perkusji w Polsce, może nawet już w Europie. Jest intensywnie pracującym perkusistą koncertowym i sesyjnym, specjalizującym się głównie w hip-hopie, pop, R&B i muzyce elektronicznej. Wojtek grał z wieloma polskimi wykonawcami, w tym z Moniką Lewczuk, Sorry Boys, Marceliną i Rosalie, a obecnie koncertuje z ukraińską piosenkarką, aktorką i prezenterką telewizyjną Tiną Karol.

Wojtek studiował w bostońskiej szkole Berklee College of Music i jest także edukatorem, który z powodzeniem prowadzi lekcje online, kursy mistrzowskie i zajęcia na wszystkich poziomach gry na perkusji na swojej stronie https://www.wdrumlessons.com/. Jest również bardzo aktywny na mediach społecznościowych m.in. na swoich kanałach na Instagramie, Facebooku czy YouTube, gdzie regularnie zamieszcza filmy perkusyjne i lekcje.

Wojtek jest endorserem marek Vic Firth sticks, DW Drums, Remo, Roland, 64 Audio i, oczywiście, Meinl Cymbals. Kto w związku z powyższym mógłby nadawać się lepiej do przetestowania całego stosu blach Meinl?

Meinl Pure Alloy Custom Trash China 18″

1. Przebieg testu

Test odbył się w naszym nowym studio, a więc w pomieszczeniu przystosowanym akustycznie. Wykorzystaliśmy zestaw perkusyjny DW Collector’s Maple 20″ x 18″, 16″ x 13″, 12″ x 9″, 10″ x 8″ oraz werbel DW Collector’s Vintage 14″ x 6.5″ Steel. Podczas testowania tej “chinki” użyliśmy także kompletu blach Meinl Pure Alloy Custom, składającego się z następujących blach: hi hat 14″, crash 18″, ride 20″.

2. Podstawowa specyfikacja testowanego talerza:

  • producent: Meinl
  • seria: Pure Alloy Custom
  • rodzaj: Trash China
  • średnica: 18″
  • wykończenie: Smoked Bronze / Brilliant
  • charakter: ciepły, miękki, szybki atak, średnie wybrzmienie
  • masa: Medium Thin

3. Produkt i brzmienie

Generalnie (o czym już wspomnieliśmy w teście kompletu blach z tej serii) talerze Meinl Pure Alloy Custom charakteryzują się bardzo szlachetnym i ciepłym brzmieniem, a także miękkim i przez to przyjemnym dla ucha atakiem. Te cechy czynią z nich bardzo uniwersalne narzędzie, które sprawdzi się w większości stylów muzycznych. Nie są one tak suche i piaszczyste, jak można by sądzić po wyglądzie od wierzchniej strony. W porównaniu do kuzynów z serii Pure Alloy można zaryzykować stwierdzenie, iż “Customy” mają jeszcze więcej ciepła.

Nie inaczej jest w przypadku blachy Meinl Pure Alloy Custom Trash China 18″. Jej atak jest baaardzo ciepły i miękki (co nie jest normą w przypadku talerzy efektowych tego typu), ale jednocześnie szybki. Wybrzmienie nie jest już tak krótkie i jego długość należy opisać jako średnią. “Chinka” ta posiada całkiem przyzwoity zakres dynamiczny – od cichych i delikatnych “trąceń” po metalową chłostę. Jeśli mielibyśmy do czegokolwiek się przyczepić, to (podobnie, jak w przypadku kompletu hi hat + crash + ride) do tego, że na nasz gust mogłyby być nieco głośniejsze. Jest to jednak dowód na to, że producent przemyślał koncepcję brzmieniową całej serii i wszystkie jej elementy wzajemnie się uzupełniają.

Oto wrażenia Wojtka Deręgowskiego:

Ta blacha ma wszystko, czego oczekiwałbym od chinki. Krótkie, suche i skuteczne brzmienie. Trudno hamować rękę, kiedy blacha tak ładnie się odzywa! Świetnie sprawdzi się również w stackowaniu.”

Oto punktacja:

 

Wygląd: 10

 

Brzmienie: 10

 

Innowacyjność:10

 

Cena: 10

 

Jakość wykonania: 10

RAZEM: 50

 

Minusy – brak

 

Pomiędzy – głośność

 

Plusy – świetne wykonanie, piękny wygląd, uniwersalne brzmienie

Ocena całościowa: 5

Już teraz zapraszamy do obejrzenia wideo testu, w którym usłyszycie i zobaczycie talerz Meinl Pure Alloy Custom Trash China 18″.

Wojtek Deręgowski testuje zestaw talerzy Meinl Pure Alloy Custom