> > Wybitni artyści prezentują bębny Sonor

Niemiecki producent stawia na solidną promocję wykonawców

Firma Sonor to wytwórca perkusji i perkusjonaliów z tradycjami. Jej założenie datuje się na rok 1875. Znana z produkcji świetnych werbli i zestawów marka od lat przyciąga do siebie najlepszych muzyków. W tym roku Sonor opublikował dwa klipy, które promują jedne z najbardziej znanych, flagowych modeli perkusji. Mowa tu oczywiście o zestawach z serii SQ 1 oraz SQ 2.

Sonor Vintage Benny Greb

Prezentują je czołowi artyści, czyli Chris Coleman oraz Benny Greb. Oprócz zawartości merytorycznej, artyści opowiadają o swojej muzycznej podróży, oraz emocjach, które towarzyszą im podczas grania na instrumencie. Oglądając te materiały wprost widać pasję płynącą z ich nastawienia. Zobaczmy, co do powiedzenia na temat swojego zestawu ma Benny Greb:

Artysta i edukator, który w tym roku otworzy Meinl Drum Festival odsłania wszystkie karty. Dla niego istnieje po prostu muzyka. Trzeba jej słuchać, czuć i w miarę możliwości przełożyć na głowę, ręce i nogi. W klipie można też usłyszeć pełne, głębokie brzmienie, które oferuje ów zestaw. Seria Sonor SQ 2 to najbardziej indywidualne bębny niemieckiej firmy. Kupujący może zbudować swój zestaw rozpoczynając od wyboru drewna, konfiguracji rozmiarów kończąc na wykończeniu, które podkreśli charakter jego gry. Jest to swoista muzyczna wizytówka każdego perkusisty, który używa właśnie tego modelu.

Sonor SQ1 presented by Chris Coleman

Nowością firmy Sonor jest seria SQ 1, którą w materiale promocyjnym przedstawił Chris Coleman – artysta współpracujący z takimi wykonawcami jak Chaka Khan, Bootsy Collins, Christina Aguilera czy Pati Labelle. Oto, co ma do pokazania oraz powiedzenia:

Modele tej serii będą miały swoją premierę podczas nadchodzących targów Musikmesse we Frankfurcie, które odbędą się w dniach 5-8 kwietnia. Jak widać muzyk jest bardzo zadowolony ze swojego zestawu. Artysta opowiada o dużej roli ekspresji w muzyce, odkrywaniu nowych rzeczy oraz szukaniu swojej tożsamości wyrażanej dźwiękami. Chris będzie obecny na nadchodzących targach, gdzie z pewnością będzie można wysłuchać jego gry oraz opinii na temat promowanego przez siebie produktu. Dla tych, którzy nie będą mogli usłyszeć go we Frankfurcie mamy dobrą wiadomość – perkusista będzie jednym z głównych wykonawców podczas wspomnianego wcześniej Meinl Drum Festival w Gutenstetten. My jesteśmy pod dużym wrażeniem obu klipów, zarówno pod względem merytorycznym jak i artystycznym. Mamy też nadzieję, że usłyszymy oba zestawy w akcji podczas zbliżających się wydarzeń. Zapraszamy do udziału zarówno w Musikmesse jak i Meinl Drum Festival!

http://www.sonor.com/