> > > XIII Festiwal Rytmu “Drum Battle- Legnica 2017”

Zapraszamy do Legnicy na wyjątkową imprezę!

Już za niecały miesiąc, w dniach 18-20 maja, w Legnicy odbędzie się XIII edycja festiwalu Drum Battle, eventowi poświęconemu perkusji i wszystkim, co jest z nią związane! Rzućcie okiem na plakat, i zobaczcie jakie atrakcje czekają na uczestników, oraz kto ze cenionych i znanych perkusistów podzieli się swoją wiedzą oraz umiejętnościami:

drum battle

Festiwal Rytmu DRUMBATTLE w Legnicy  powstał w  2005 roku.  Jego pomysłodawcą i głównym realizatorem jest Jacek Muzioł  – znany wrocławski perkusista, lider grupy perkusyjnej REPERCUSSION,   na co dzień nauczyciel perkusji w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy. Ideą leżącą u podstaw powołania do życia Drumbattle to stworzenie regularnego forum, w ramach którego młodzi bębniarze będą mogli zweryfikować swoje umiejętności w ramach konkursu, uzyskać fachową poradę w trakcie warsztatów oraz spędzić miło wieczór na perkusyjnym koncercie.

XIII Festiwal Rytmu „DRUM BATTLE – LEGNICA 2017” tradycyjnie już obejmować będzie 3 nurty:

  • konkursowy (Konkurs gry na Zestawie Perkusyjnym i Werblu)
  • warsztatowy ( lekcje mistrzowskie prowadzone przez doświadczonych perkusistów)
  • festiwalowy ( koncerty prezentujące różne oblicza perkusji)

 

W gronie wykładowców i jurorów w tym roku znajdą się znani polscy perkusiści:

Wojciech Fedkowicz, Maciej „Mustafa” Giżejewski, Dariusz Kaliszuk, Mariusz Mocarski, Jacek Muzioł, Jacek Wota. Ponadto  organizatorzy Drumbattle przygotowali moc  atrakcji. Jak co roku ulicami miasta przemaszeruje głośna perkusyjna parada a każdego wieczoru w trakcie trwania festiwalu odbywać się będą perkusyjne koncerty.

Chętni do udziału w   Konkursie gry na Zestawie Perkusyjnym i Werblu  mogą zgłaszać się poprzez stronę www.drumbattle.pl, gdzie w zakładce „Konfrontacje” znajdą formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu. Na stronę zapraszamy również w celu sprawdzenia harmonogramu festiwalu.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej, perkusyjnej zabawy!

Share