> > > Zamień blat stołu w perkusję dzięki aplikacji AAS Objeq

Perkusiści, kiedy nie siedzą za zestawem, mają w zwyczaju granie dosłownie na wszystkim. Ich rytmicznymi ofiarami padają często ławki, stoły, własne uda i inne powierzchnie, na których da się wystukać coś, co akurat siedzi w głowie. Nierzadko staje się to obiektem upomnień czy kłótni, a przynajmniej zwrócenia uwagi. Tak już niestety mamy. Dla bębniarzy, którzy mimo trudności chcą urozmaicić sobie zwykłe “stukanie” powstała specjalna aplikacja o nazwie AAS Objeq.

Objeq zbiera uderzenia wygenerowane za pomocą palców i zmienia je w odgłosy licznych instrumentów perkusyjnych. Twoje “stukanie” rejestrowane jest przez mikrofon wbudowany w urządzenie z systemem iOS. Materiał można dowolnie modyfikować tak, aby przypominał dźwięki djembe, conga itd.

Aplikacja używa kilku głównych typów ośrodków wydobywania się dźwięków: tubowego (nie mylić z instr. dętym), naciągu perkusyjnego oraz kwadratowej płyty. Wszystko, co zostało zarejestrowane przez Objeq można kontrolować i zmieniać w zależności od brzmienia, które chcemy uzyskać. Możemy bawić się wysokością lub długością dźwięku, reverbem czy tonem.

Cena takiej przyjemności to ok. 3.99 $. Zapoznajcie się z filmikiem demonstrującym możliwości aplikacji.

Źródło

Share