> > > Zbiórka na nagrobek dla Michała Giercuszkiewicza

Jak już informowaliśmy, 27 lipca br. zmarł Michał “Gier” Giercuszkiewicz. Perkusista został pochowany na cmentarzu przy ulicy Sienkiewicza w Katowicach.

Obecnie, za pośrednictwem platformy crowdfundingowej, odbywa się zbiórka funduszy na wykonanie nagrobka celem godnego upamiętnienia postaci tego muzyka, ponieważ przekracza to możliwości rodziny i przyjaciół. Organizatorem zbiórki jest Śląskie Stowarzyszenie Artystów i Twórców do którego Artysta należał. Zebrano już 58% założonej kwoty, a zbiórka kończy się za 27 dni.

Michał Giercuszkiewisz to muzyk najbardziej znany i najlepiej zapamiętany z okresu lat 80. jako perkusista grupy Dżem, który wziął udział w nagraniu tak klasycznych wydawnictw grupy, jak: “Cegła“, “Dżem” (wznowiona jako “Dzień, w którym pękło niebo“) oraz “Absolutely Live“. Ma on także na swoim koncie współpracę z takimi wykonawcami jak: Apogeum (w tym składzie debiutował na początku lat 70.), Kwadrat, Bezdomne Psy, SBB, Józef Skrzek, Śląska Grupa Bluesowa (w składzie m.in. Jan “Kyks” Skrzek i Leszek Winder), czy Cree (debiutancka płyta zespołu Sebastiana Riedla). 19 czerwca br. ukazał się jego nowy podwójny album “Wolność“.