> > > Zestawienie: Gibraltar – Stoliki i stacje robocze

Znany producent perkusyjnego hardware’u – firma Gibraltar – oferuje trzy stoliki dla perkusistów. W dzisiejszych czasach jest to istotny element wyposażenia niemal każdego perkusisty – wielu z nas korzysta z laptopa czy innych narzędzi, które warto mieć w zasięgu ręki.

Stolik Pro Sidekick Essentials z uchwytem (SC-GSE-MNT)

Stolik ma wymiary 16″×10” i jest wykonany z formowanego włókna szklanego z czarną poszewką z filcu na górze. Wydaje się to być dość prostym, ale skutecznym rozwiązaniem. Konstrukcja z włókna szklanego oznacza, że stolik ​​jest dość lekki i łatwy do przenoszenia. Jest montowany za pomocą regulowanego i (jak twierdzi producent) wytrzymałego zacisku z tyłu (clampa), dzięki czemu można go zamontować w dowolnym miejscu. To stolik który, naszym zdaniem, nadaje się bardziej do akcesoriów, ew. małego miksera – nie stawialibyśmy na nim laptopa.

Ponieważ montaż odbywa się za pomocą zacisku, wysokość nie jest tak ograniczona, jak w przypadku pozostałych dwóch modeli. Można użyć tego stolika również jako drugiego poziomu i zamocować go pod innym stołem.

https://www.gibraltarhardware.com/product/sc-pse-mnt/

Pro Sidekick Essentials Station (G-PSES)

Konstrukcyjnie jest to w zasadzie to samo, co powyższy stolik, z tą różnicą, że jest wyposażony w znajdujący się pod spodem inny wspornik montażowy 7/8”, a więc pasuje do statywu (z którym jest w komplecie). Jest on potencjalnie bardziej wytrzymały i stabilny niż wersja zaciskowa ze względu na rozkład masy.

Stojak z pojedynczym usztywnieniem ma zakres wysokości od 14 1/2 ”do 22 1/2”, a podstawa jest na tyle szeroka, że ​​można przypuszczać, iż nie przewróci się łatwo.

Ponieważ stół jest zamontowany na statywie i podparty w inny sposób, nadaje się do tego, aby kłaść na nim nieco cięższe przedmioty, takie jak większy mikser czy laptop.

https://www.gibraltarhardware.com/product/g-pses/

Sidekick Essentials Station (G-SES)

Jest to drewniana wersja stołu omawianego powyżej. Stolik jest wyposażony w tę samą podstawę z regulacją wysokości i filcową osłonę, ale wydaje się być solidniejszy w wykonaniu. Fakt, że jest wykonany z drewna oznacza większą masę, więc jest to czynnik, który warto brać pod uwagę, jeśli chodzi o ew. koncerty i transport.

https://www.gibraltarhardware.com/product/g-ses/

Ponieważ coraz więcej perkusistów używa podczas gry laptopów, tabletów, smartfonów czy innych elektronicznych gadżetów, potrzebują oni miejsca, w którym będzie można umieścić wszystkie te rzeczy. Warto zatem zadbać o “higienę pracy” i zainwestować w tego typu akcesoria.

Więcej informacji na https://www.gibraltarhardware.com/product-category/hardware/percussion-stands/tables-and-workstations/