> > > Zmarł Fred White (Earth Wind & Fire)
W ostatnią niedzielę 1 stycznia zmarł Fred White – były perkusista legendy funku, disco i R&B, czyli zespołu Earth Wind & Fire.

Fred White w 1979 r. Zdjęcie: Rob Verhorst/Redferns

Na oficjalnym profilu Vedrine’a White’a (basisty grupy i brata zmarłego) czytamy:
Najdrożsi Przyjaciele Rodziny i Fani. Nasza rodzina jest dziś zasmucona utratą niesamowitego i utalentowanego członka rodziny, naszego ukochanego brata Fredericka Eugene’a „Freddiego” White’a. Dołącza on do naszych braci Maurice’a, Monte i Ronalda w niebie i teraz gra tam na bębnach z aniołami!Cudowne dziecko, członek ORYGINALNEJ 9 EWF (oryginalnego, dziewięcioosobowego składu Earth Wind & Fire – przyp. BeatIt), ze złotymi płytami na koncie w wieku 16 lat!Był bratem numer 4 w rodzinnym składzie. Również poza domem był wspaniałym bratem, który zawsze był zabawny i uroczo psotny! I zawsze mogliśmy liczyć na to, że zamieni pozornie złą sytuację w coś żartobliwego i beztroskiego! Będzie żył w naszych sercach na zawsze.
Spoczywaj w mocy kochany Freddie!! Dziękujemy wszystkim za miłość, błogosławieństwa i wsparcie w tym czasie.Wzbij się wysoko, Bracie. Kochamy Cię aż do ⭐️ ⭐️⭐️⭐️ i z powrotem!

Urodzony jako Frederick Eugene Adams, Fred White przyszedł na świat 13-go stycznia 1955 r. w Chicago. Zaczął grać na perkusji w wieku lat 9, a pierwszą profesjonalną sesję nagraniową odbył mając 14 lat.

To jego grę słychać w takich klasycznych nagraniach Earth Wind & Fire jak: “September“, “Boogie Wonderland“, “Let’s Groove“, “Shining Star“, “That’s the Way of the World“, “After the Love Has Gone“, “Got To Get You Into My Life” (z repertuaru Beatlesów – przyp. BeatIt) czy “Fantasy“.

Oprócz EW&F White współpracował z takimi artystami jak: Donny Hathaway, Little Feat, Linda Ronstadt, Deniece Williams, The Emotions oraz Ramsey Lewis.

Fred White zmarł zaledwie 12 dni przed swoimi 68. urodzinami.