> > > Zmiany w Rhythm Magazine

Rhythm – jedyny papierowy magazyn perkusyjny w Wlk. Brytanii – powraca na rynek wydawniczy po okresie trudności. Właśnie podano do wiadomości nazwiska osób, które obecnie zajmują się czasopismem: po 11 latach nieobecności powraca redaktor naczelna Louise King, wydawcą została Ondine Barry, a Kim Noakes będzie szefować działowi reklamy.

Louise King

Pierwszy drukowany numer odświeżonego magazynu zawierał hołd dla Neila Pearta i został wydany na całym świecie w listopadzie 2020 r. Kolejny numer (na okładce Stanton Moore) ukazał się w tym miesiącu i został poświęcony zagadnieniom związanym z budowaniem własnego profesjonalnego studia perkusyjnego, tzn. nagrywanie oraz montaż dźwięku i obrazu, oświetlenie, promocja w mediach społecznościowych itp. Wychodzi to oczywiście naprzeciw potrzebom muzyków, którzy w obecnej sytuacji muszą pokazywać się w sieci, aby ktokolwiek usłyszał to, co robią.

Magazyn Rhythm zachowa dotychczasowe popularne działy, a także wprowadzi nowe. Będzie więc mowa o sprzęcie perkusyjnym (w tym zestawach hybrydowych i elektronicznych), streamingu, mediach społecznościowych, czy technologii studyjnej. Pojawią się oczywiście wywiady z topowymi perkusistami i nowymi talentami, testy i recenzje sprzętu z wystawianiem ocen, opisy i zdjęcia zestawów znanych perkusistów oraz dział edukacyjny dla wszystkich poziomów zaawansowania wraz z lekcjami video na kanale magazynu na YouTube.

Louise King, redaktor naczelna magazynu Rhythm w latach 1999 – 2010 mówi tak: “Jestem bardzo podekscytowana powrotem do Rhythm. Planuję, opierając się na bogatej historii naszego magazynu, zatrzymać naszych obecnych czytelników i zainteresować nowych prezentując twórcze i innowacyjne treści, ciekawe, inteligentne oraz nowatorskie opinie i spostrzeżenia.”

Wydawczyni Ondine Barry dodaje: “Magazyn Rhythm ma tak wspaniałą historię i reputację jako ukochany magazyn perkusyjny Brytyjczyków. Być częścią tego szanowanego wydawnictwa to prawdziwy zaszczyt.

Bardzo jesteśmy ciekawi, czy w dobie przewagi mediów cyfrowych projekt przywrócenia do życia papierowego magazynu perkusyjnego powiedzie się. Z pewnością życzymy tego zespołowi!

Więcej informacji na temat Rhythm Magazine znajdziecie pod adresem: https://www.rhythmdrumnetwork.com/ .