> > > 5 wskazówek, jak zostać dobrym nauczycielem perkusji

Szukasz nowych sposobów na poprawę umiejętności nauczania gry na perkusji?

Przygotowaliśmy 5 wskazówek, jak zostać dobrym nauczycielem gry na perkusji.

Bez zbędnych ceregieli przejdźmy od razu do rzeczy.

Wskazówka 1: Bądź cierpliwy

Musisz uzbroić się w cierpliwość, zwłaszcza w stosunku do ludzi, którzy dopiero zaczynają edukację. Jednak nie chodzi tylko o to, że ktoś jest początkujący – wiek też ma znaczenie. Zdolności poznawcze ludzkiego mózgu osiągają szczyt w wieku około 25 lat, a w kolejnych latach naszego życia zaczynają one spadać. Nawet jeśli uważasz, że coś jest proste, to nie musi to takie być dla osób starszych. Ogólnie rzecz biorąc, osoby starsze potrzebują więcej czasu na przetworzenie pewnych rzeczy, a młodzi ludzie są jak żywe gąbki – wszystko, co musisz zrobić, to zarzucić ich informacjami. Większość osób, które są wystarczająco skoncentrowane i nie mają problemów ze skupieniem uwagi, z czasem nabywa umiejętności, jakie chcesz im przekazać. Najgorsze jest to, że mając zarówno młodych, jak i starszych uczniów, jesteś zmuszony / zmuszona dostosować się i zmienić swoją perspektywę na każdej lekcji. Dobrym sposobem na poznanie ograniczeń w nauce podopiecznych jest śledzenie ich postępów w notatniku, a może nawet w dokumencie w twoim komputerze.

Skoncentruj się na robieniu notatek, które obejmują szybkość przyswajania materiału przez uczniów, ich zdolność koncentracji i czy wolą dostawać więcej informacji w krótszym czasie, czy mniej informacji w dłuższym okresie. Musisz dokładnie wiedzieć, z kim masz do czynienia i dostosować swój proces nauczania do każdego ucznia indywidualnie, a wszystko to wymaga cierpliwości.

Wskazówka 2: Skonfiguruj swoje zasady

Jedną z najlepszych wskazówek odnośnie tego, jak zostać dobrym nauczycielem gry na perkusji jest ustalenie przez ciebie zasad organizacyjnych od samego początku. Chodzi o rzeczy takie, jak np. 24-godzinna polityka odwoływania lekcji, co się stanie, jeśli Twoi uczniowie się spóźnią, czy odrabianie odwołanych zajęć. Należy wszystko to wziąć pod uwagę.

Na przykład, jeśli jeden z Twoich uczniów się spóźnia, możesz odliczyć czas spóźnienia z czasu trwania zajęć. To doskonały sposób na pokazanie, że cenisz swój czas i że uczeń powinien przyjść na czas, jeśli chce mieć całą lekcję do dyspozycji. Przy ustalaniu tych zasad najlepiej byłoby być uprzejmym, ale bezpośrednim. Jest też coś, co należy rozważyć, jeśli chodzi o wycenę lekcji. Zawsze mów o cenniku na początku i staraj się dawać najwyższą cenę. To może wydawać się bardzo oczywiste, ale większość nauczycieli zapomina, że ​​trudno jest podnieść ceny dla uczniów, których mamy od jakiegoś czasu. Na przykład możesz pobierać 70 zł za godzinę od studenta, który pracuje z tobą już dwa lata. Możesz jednak pobierać od swoich nowych uczniów więcej, na przykład 100 zł za godzinę. Rosnące ceny dla nowych studentów zapewniają, że nigdy nie napotkasz niezręcznych sytuacji z obecnymi studentami i potencjalnie ich nie stracisz.

Wskazówka 3: Ćwicz właściwe rzeczy

Słynne powiedzenie „trening czyni mistrza”, nie jest dalekie od prawdy.

Jeśli jednak ćwiczysz i ciągle powtarzasz złe rzeczy, zmienia się to w „trening czyni mistrza katastrofy”. Tak więc rzeczy takie jak ćwiczenie z metronomem lub po prostu próba zagrania przejść jedną ręką są doskonałymi ćwiczeniami dla uczniów, ale próbuj powstrzymać ich od złych nawyków. Czasem wystarczy na początku wyrobić w nich odpowiednie nawyki, a później rzadko będziesz mieć z tym problem. Ponadto najlepiej byłoby, gdybyś zawsze dążył / dążyła do dostosowania ćwiczeń do możliwości ucznia i fazy uczenia się. Nie zmuszaj uczniów do wykonywania skomplikowanych ćwiczeń, ponieważ może to tylko utrudnić postępy w ich nauce.

Wskazówka 4: Wykaż się

Wyobraź sobie pięcioletniego perkusistę, który przychodzi z tobą ćwiczyć. Pierwszą rzeczą, jaką zrobiłby po usłyszeniu, jak grasz, jest ubóstwianie cię i proszenie o obejrzenie niektórych twoich koncertów i solówek. Tak więc jedną ze wskazówek odnośnie tego, jak zostać dobrym nauczycielem gry na perkusji jest pokazywanie uczniom swojej pracy i tego, jak radzisz sobie z trudnymi rzeczami podczas gry.

Najłatwiejszym sposobem nauki jest natychmiastowe radzenie sobie z błędami i problemami, ale jeszcze lepiej, jeśli jest to bardziej związane z twoimi uczniami. Ponieważ musisz budować relacje ze swoimi uczniami, będą oni postrzegać Twoje solówki i koncerty jako coś, co warto oglądać i słuchać. W pewnym sensie zostaniesz ich bohaterem. Ludzie są bardzo skłonni do ubóstwiania osoby, którą podziwiają. Jednak pomocne jest to, byś zawsze pamiętał, że ideały są największymi sędziami. Tak więc, jeśli uczeń zacznie cię zbytnio podziwiać, musisz być bardziej ostrożny, ponieważ potraktuje wszystko, co powiesz poważnie. Ponadto dobrą praktyką jest zawsze pozostawanie pozytywnym i pokazywanie, kiedy jesteś zadowolony z postępów ucznia.

Wskazówka 5: Dywersyfikuj swoją wiedzę

Dobrze, jeśli wiesz, jak nauczyć swoich uczniów grać na perkusji. To fantastyczny sposób na pokazanie swojej wiedzy. Jednak proces uczenia się nie jest tak prosty, jak się wydaje i często będziesz musiał / musiała dokonywać metafor i porównań z innymi pokrewnymi dziedzinami.

Dlatego musisz posiadać wiedzę nie tylko w zakresie gry na perkusji, ale także w zakresie podstawowej teorii muzyki, autorów piosenek i wiedzy o innych instrumentach. Rysowanie podobieństw i pokazywanie uczniom, jak wszystkie te dziedziny są ze sobą powiązane może pomóc im w nauce i sprawić, że będą lepiej zorientowanymi perkusistami. Najczęściej, aby być ekspertem, musisz także wiedzieć co nieco o innych powiązanych dziedzinach.

Rozumiemy, że może to wyglądać na zbyt wiele dla Ciebie, ale uwierz, że na dłuższą metę to się opłaca. Znacznie łatwiej przekażesz wiedzę swoim uczniom, dając im podstawy do zostania ekspertami w przyszłości.

Podsumowanie

Musisz mieć doświadczenie i pokazać uczniom, że jesteś ekspertem w dziedzinie gry na zestawie perkusyjnym.

Aby być dobrym nauczycielem gry na perkusji:

  • Bądź cierpliwy
  • Skonfiguruj swoje zasady
  • Ćwicz właściwe rzeczy
  • Wykaż się
  • Dywersyfikuj swoją wiedzę

Żródło: https://drummagazine.com/become-a-good-drum-teacher/

Zdjęcia: Beatit, Canva