> > > Aplikacja do strojenia bębnów iDrum

Prosta i praktyczna aplikacja dla posiadaczy systemu iOS

W świecie perkusji istnieje wiele sposobów strojenia bębnów. Ilu perkusistów, tyle szkół wykonywania tej czynności, z których każda kieruje się innymi prawidłami. Wielu bębniarzy, nawet bardzo uznanych, stroi bębny “na słuch”. Po prostu operując napięciem naciągu osiągają dźwięki, które są dla nich odpowiednie, i pasują do muzyki, którą aktualnie wykonują. Bardziej gorliwi stroją poszczególne bębny do danych dźwięków, tworząc tercje, kwarty lub inne odległości dźwiękowe tak, aby zestaw brzmiał najlepiej. W studio używane są najróżniejszego rodzaju stroiki, które pomagają nastroić bębny niesamowicie dokładnie. Na tych urządzeniach skupimy w tym momencie naszą uwagę. Jak wiadomo urządzenia takie jak smartfony pełnią obecnie najróżniejsze funkcje: latarki, konsoli, mini-studia, czytnika cen itp. Skoro można za ich pomocą robić tak wiele, dlaczego by nie stroić instrumentów? strojenie perkusji Stroiki na smartfony pojawiły się już dawno, a my skupimy się dzisiaj na jednym z nich, który przeznaczony jest do strojenia wyłącznie bębnów. Mowa tu o aplikacji dla systemu iOS- iDrum.

iDrum stroik

Jest to bardzo prosta i tania aplikacja, która w wielu sytuacjach może uratować nasze brzmienie. Zasady jej działania są bardzo proste: wystarczy przytrzymać urządzenie nad naciągiem, i uderzyć w membranę pałką (oczywiście nie za mocno). Na wyświetlaczu pokaże się fala, której wartość wyrażona będzie w hercach. Nieco wyżej znajduje się biały pasek z wartościami dźwiękowymi odpowiadającymi natężeniu. Zielona strzałka wskaże, jakiego dźwięku jesteśmy podczas strojenia najbliżej. Można uderzać w środek naciągu, aby uzyskać informację na temat ogólnego stroju, jak również “przemieszczać” się po poszczególnych lugach w celu jak najdokładniejszego strojenia. Aplikacja zawiera także 13 stron, na których znaleźć można m.in. ciekawe i użyteczne informacje na temat strojenia bębnów, aspekty czysto naukowe oraz poradnik dla początkujących.

iDrum iOS

Już niedługo na naszym portalu obszerny test tej aplikacji. Zobaczymy, czy sprawdza się w każdych warunkach akustycznych, czy intuicyjność i łatwość w obsłudze to naprawdę zaleta i przede wszystkim usłyszymy, jak brzmią bębny nastrojone za pomocą iDrum! Efekty wkrótce.

Źródło informacji: http://www.mikedolbear.co.uk/

Share