> > > BeatIt Test: Zestaw perkusyjny Dixon Spark PODSP 416

Kilka dni temu otrzymaliśmy 2 małe zestawy marki DIXON od naszego ulubionego poznańskiego sklepu perkusyjnego – Avant Drum Shop. Jeden z nich w konfiguracji BD 18″, TT 12″, FT14″ + werbel 14″ w kolorze Dark Blue, a drugi w konfiguracji BD 16″, TT 10″, FT 13″ + werbel 14″ w kolorze Wine Red. Z testem większego zestawu możecie zapoznać się TUTAJ. A my zabieramy się za perkusję z bębnem basowym w rozmiarze 16″.

Tutaj dokładnie powiela się sytuacja, która miała miejsce podczas ustawiania Dixona w kolorze Deep Blue. Mniejszy brat ostatnio przez nas testowanego zestawu sprawiał wrażenie naprawdę solidne wykonanego. Wszystko było świetnie spasowane, a doskonale wiemy, że są to zestawy z niższej półki cenowej!

Do “opukania” tych bębnów zaprosiliśmy perkusistę młodego pokolenia – Jakuba Martuzalskiego. Bębniarz, który już wcześniej pojawiał się na naszym portalu np: gdy dorwaliśmy go na zeszłorocznej edycji festiwalu Pol’and’Rock, materiał TUTAJ. Martuzal znany jest przede wszystkim ze współpracy z zespołem RusT oraz z tego, że uwielbia klasycznie rockowe klimaty i taki właśnie reprezentuje styl gry na bębnach. Możecie nam uwierzyć na słowo, że dokładnie przestudiował grę Johna Bonhama i radzi sobie z nią doskonale. Dodajmy, że Kuba jest także nauczycielem perkusji w poznańskiej szkole Republika Rytmu.

Zestaw perkusyjny Dixon Spark PODSP 416

1. Przebieg testu

Test przeprowadziliśmy w naszym własnym pomieszczeniu do nagrywania. Zestaw składa się z jednego rack tomu, jednego floor tomu, centralki i werbla. Na wszystkich instrumentach zostawiliśmy naciągi, które dostajemy wraz z zakupem zestawu. Nastroiliśmy je przy pomocy Tune Bota, a do bębna basowego wrzuciliśmy koc. Nasz gość zagrał najpierw kilka pojedynczych uderzeń na każdym instrumencie z naszego zestawu Dixon Spark.

2. Podstawowa specyfikacja testowanego zestawu:

 • producent: Dixon
 • model: Spark  PODSP 416
 • elementy zestawu: bęben basowy 16″ x 14″ tom 10 “x 8″, floor tom 13″x13″, werbel 14″ x 5,5”
 • wykończenie: Wine Red,
 • charakter: zwarty, szybki
 • materiał:  6 warstw topoli
 • tom holder: kulowy

3. Produkt i brzmienie

Zestaw Dixon Spark w konfiguracji  BD 16″, TT 10″, FT13″ + werbel 14″, to mały wariat… Zacznijmy od centrali – wiadomo, nie uzyskamy z takiego małego bębna brzmienia stopki pokroju 24″ lub 22″. Mimo tak małego rozmiaru mamy tu do czynienia z centralką, która ma pełno wigoru, całkiem przyjemny klik i dosyć sporo niskich częstotliwości. Zastosowaliśmy tutaj dokładnie taki sam koc jak w testowanym wcześniej zestawie w kolorze Deep Blue, i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zabiegu. Wiadomo, że gdy do środka bębna wrzucimy za dużo różnego rodzaju “profesjonalnych tłumików” to będzie brzmiał jak karton. Bardzo fajnie miksuje się z tomami.

Tomy są dźwięczne, ale brzmią dosyć ostro, bardzo podobnie jak w większym zestawie z tej samej serii, który testowaliśmy wcześniej. No i werbel, zdecydowanie bardzo głośny, głośniejszy od reszty bębnów z tego setu.

4. Podsumowanie

Bardzo dobre, kompaktowe bębny do klubowego grania. Sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku większego zestawu z serii Dixon Spark. Za takie pieniądze jest to instrument idealny nie tylko dla każdego początkującego perkusisty, ale też dla każdego bębniarza grającego koncerty w mniejszych klubach.

Na zakończenie odczucia Jakuba Martuzalskiego na temat bębnów Dixon Spark w konfiguracji  BD 16″, TT 10″, FT13″ + werbel 14″: “Centralka bardzo fajnie skupiona, bardzo konkretna, tomy w tym zestawie brzmiały lepiej, śpiewniej niż w zestawie z bębnem 18″. Werbel był trochę głośny i w porównaniu do tego całego setu. Chętnie podmieniłbym werbel z tego setu na werbel z zestawu w kolorze Deep Blue. Mam wrażenie, że ten niebieski lepiej pasowałbym brzmieniowo do całości.”

Producent: DIXON 

Dystrybutor: Music Info sp. z o.o

NASZA OCENA 5/5

Plusy:

 • dobra jakość wykonania
 • ciekawy wygląd
 • CENA
 • ramię łamane pod talerz w cenie

Minusy:

 • brak

Bębniarki i Bębniarze! Pora, aby bębny Dixon Spark w konfiguracji 16″, 10″, 13″ przeszły najważniejszy ze wszystkich testów, a więc ten na słuch widzów portalu dla perkusistów beatit.tv! Specjalnie dla Was Jakub Martuzalski!