> > > Caban Drummer Fest 2022

Piąty raz, 24 września 2022 r., oczy wszystkich (perkusyjnych) Polaków będą zwrócone na Chrzanów. Na festiwalu perkusyjnym wystąpią: Tomek Torres, Artur Malik, Wojtek Deręgowski i Piotr V. Gawlik. Nasz portal będzie reprezentować Maciej Głuchowski, który poprowadzi panel pt. “Jak wypromować siebie i zarabiać grając na perkusji + pałki, które uczą [wykład i prezentacja]”

Festiwal perkusyjny odbędzie się w sali teatralnej MOKSiR (ul. Broniewskiego 4 w Chrzanowie). Drzwi otwierają się o 16:45, a imprezy zaczynają się o 17:00. Wstęp wolny.

Tradycją tego festiwalu jest to, że gospodarze zapraszają perkusistów z ich regionu. Przy tej okazji warto wspomnieć, że wymienieni tu artyści występowali już na Caban Drummer Fest.

Piotr V. Gawlik – P.G.P.P …Jest perkusistą, grafikiem, artystą, pasjonatem obu dziedzin sztuki. Jego ulubione gatunki to: pop, rock, funk, soul i blues. Od wielu lat współpracuje z projektami Agaty Wyszyńskiej i DwaA. W lipcu nagrał bębny na trzeci wspólny album Marcina Pająka „The Maze”, który ukaże się jesienią 2022 roku. Podczas swojej perkusyjnej podróży współpracował z wieloma artystami. Warto tu wspomnieć: Chłopcy z Plac Bron, nowojorski gitarzysta bluesowy Chaz de Paulo, Siwy Dym, Michał Parzymięso i Asteya. Poza tym, że jest perkusistą, tworzy także dla perkusistów. Wykonuje manualną wizualizację na membranie. Grafiki od Custom Rezo zdobią m. In naciągi Artura Żurka z grupy Nocny Kochanek.

Tomek Torres – Ukończył Konserwatorium Muzyczne. Karola Lipińskiego z Wrocławia. Były członek zespołu Triology, z którym wykonał ponad 300 koncertów w Stanach Zjednoczonych, m.in. W takich placówkach: Knitting Mill (Nowy Jork), Jazz Bakery (Los Angeles), Mt. Washington Hotel (Bretton Woods, NH), Konsulat Polski w Chicago oraz inne kluby jazzowe w San Diego, Bostonie i Denver. Podczas pobytu w USA występował z następującymi muzykami: Billem McHenrym, Williamem Gallisonem, Tonym Malabym, Jeffem Williamsem, Aaronem Goldbergiem, Jameyem Aabersoldem, Adamem Makowiczem i Buddym DeFranco. W Polsce współpracował ze znanymi muzykami m.in. Jose Torresem, Grzechem Piotrowskim, Pawłem Kaczmarczykiem, Filipem Siejką i Dariuszem Krupą. Obecnie współpracuje z artystami: Afromental, Krzysztof Urbański Quartet, Jose Torres (Salsa Tropical, ConSONantes, The Cuban Train), Quinteto Cubano, Optimystic, Mikromusic. Strona internetowa: www.tomek.torres.com.pl

Beatit Drum School Głuchowski

Maciej Głuchowski – Perkusista, współzałożyciel portalu perkusyjnego www.beatit.tv, producent muzyczny i realizator dźwięku. Wieloletni właściciel studia CRS Records i Luta Records. Pedagog uczący gry na perkusji i nagrywania. Założyciel prywatnej szkoły perkusyjnej Beatit Drum School, były lub obecny członek Acid Drinkers, Armia, Candida, Dump, FlapJack, FunkMasterPunk, LVTR, Gomor, Sweet Noise itp., nagrał ponad 20 albumów studyjnych oraz niezliczoną ilość koncertów w Polsce i na świecie. Od ponad 20 lat współpracuje ze znanym na całym świecie producentem talerzy perkusyjnych Zildjian w zakresie brandingu na polskim rynku muzycznym.

Artur Malik – Karierę muzyczną rozpoczął jako członek zespołu Lombard, z którym nagrał albumy: Koncert, Welcome Home, Rocking the East, ’81 – ’91 Greatest Hits, Africa oraz Deja’Vu. Ponadto współpracował z solistami i zespołami: Chłopcy z Placu Broni, Little Egoists, For Dee, ZanderHaus, Urszula, Funk de Nite, Pod Budą, Anna Treter, Bluesmobile, Kulturka, Piwnica Św. Norberta, L.A.P.d., Majka Jeżowska, Maciej Zembaty, Mr. Bober Friend’s, Nie-Bo, Very Orkiestra, Wały Jagiellońskie, Püdelsi, Janusz Radek, Krzysztof Zalewski, Keith Thomson Band, Olek Klepacz, Jacek Wójcicki, Maciej Balcar. Koncertował lub dawał koncerty, m.in. z wykonawcami: Jarosław Śmietana, Marek Raduli, Krzysztof Ścierański, Ryszard Sygitowicz, Jacek Chruściński, Maciej Balcar, Artur Gadowski, Piotr Nalepa, Paweł Mąśscoda, Marcin Daniec, Rudi Schuberth, Michał Zabłocki, Michał Bajor, Alicja Kilja, Piotr Żaczek, Zbigniew Jakubek, Joachim Mencel, Tomasz Grabowy, Jan Hnatowicz, Steve Logan, Chuck Frazier, Steve Hooks, Oliver Mally, Christoph Titz, Bryan Corbett, Saskia Laroo, Warryn Byrd, MC Stewlocks. Obecnie jest nauczycielem gry na perkusji w „Szkoły Perkusyjnej Malik” w Wieliczce. Wcześniej przez 25 lat był nauczycielem perkusji w Krakowskiej Szkole Jazzowej. Jako muzyk sesyjny nagrał około 60 płyt z polskimi gwiazdami popu i międzynarodowymi artystami. W “Magazyn Perkusista” 1/2017 – został zaliczony do “101 Najważniejszych Polskich Perkusistów Wszechczasów”.

Wojtek Deręgowski – jest polskim perkusistą i muzykiem. Uczęszczał do Berklee College of Music w Bostonie. Obecnie Wojtek jest aktywny na polskiej i zagranicznej scenie muzycznej jako perkusista koncertowy i studyjny. Grał między innymi z Tiną Carroll (z którą nadal występuje), Rosalie, Sorry Boys, czy Marceliną. Duża część kariery Wojtka opiera się na jego aktywności w mediach społecznościowych, gdzie regularnie zamieszcza filmy perkusyjne. Na swoim kanale zgromadził ponad 300 000 obserwujących. W swojej grze na perkusji i edukacji stawia na niepowtarzalny styl, kreatywność i brzmienie, a także muzykalność i emocjonalną ekspresję zestawu perkusyjnego. Wojtek współpracuje z firmami perkusyjnymi: Vic Firth, DW, Meinl, Remo, Roland i 64 Audio.

Caban Drummer Fest to nie tylko granie na perkusji (covery, solówki i wykłady), to warsztaty dla dzieci i młodzieży (zajęcia poprowadzi Port-Music), a każdy, kto chce, może zagrać na perkusji. W tym roku sala kinowa będzie otwarta dla gości. Będzie okazja do zapoznania się ze sprzętem i porozmawiania z ekspertami z branży perkusyjnej. Swój udział w festiwalu zapowiedziały: GeWa Music, Impression Cymbals, Mapex Polska. Patronami wydarzenia są: Magazyn Perkusista, BeatIt, Chrzanowska Telewizja Lokalna oraz Gazeta Krakowska.

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatora.