> > > Daj się zainspirować: Big Fat Snaredrum Snare-Bourine

W ramach naszej serii filmów pod hasłem “Daj się zainspirować” przedstawiamy krótkie klipy pokazujące praktyczne zastosowanie nieoczywistych, nowych lub dotychczas mało znanych, efektowych instrumentów perkusyjnych, hardware’u oraz akcesoriów pochodzących od najrozmaitszych producentów (oraz własnej produkcji).

W dzisiejszym odcinku postanowiliśmy diametralnie zmienić brzmienie naszego werbla. Nie użyjemy w tym celu żadnego sposobu strojenia, specjalnego naciągu albo efektów studyjnych. Po prostu rzucimy na niego odrobinę grubości w postaci tłumika firmy Big Fat SnareDrum o wdzięcznej nazwie Snare-Bourine!

big fat snare drum

Użycie tłumika jest banalnie proste. Wystarczy po prostu nałożyć go na naciąg w celu uzyskania mięsistego brzmienia okraszonego elementami tamburyna. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w sytuacjach koncertowych, kiedy nie chcemy wozić ze sobą kilku werbli, a w całym secie jest np. jeden utwór wymagający właśnie tak brzmiącego werbla. W ofercie firmy Big Fat Snare Drum znajduje się więcej tłumików różniących się od siebie grubością, posiadaniem lub brakiem wycięcia w środku czy dodatkowymi elementami (tak jak wspomniane wcześniej tamburyno). Polecamy zapoznanie się z ich produktami!

snare - bourine

Bębny i blachy, których użyliśmy do nagrań to: centrala Sonor Ascent 22×18″, werbel Tama S.L.P Big Black Steel 14×8″ oraz hi-hat Zildjian S Mastersound 14″. Cena testowanego przez nas tłumika to ok. 150 zł. Możecie go dostać m.in. w sklepie Avant Drum Shop.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału!

https://bigfatsnaredrum.com/

Share