> > > Zestaw tłumików do perkusji Meinl Drum Mute Set – test Beatit TV

Wielu z nas miało do czynienia nie raz z problemem tzw. hałasowania. Wiemy bardzo dobrze, że nie każdemu podoba się słuchanie nas ćwiczących na zestawie akustycznym. Na dłuższą metę może to być wręcz nieznośne. My również, jako perkusiści, często szukamy sposobów na wytłumienie naszego instrumentu. Firma Meinl przygotowała dość znaną i popularną opcję tłumienia tomów, floortomów i werbli w postaci nakładek wyciszających. Oto nasz test.

1. Przebieg testu

Dwa zestawy tłumików do perkusji Meinl Drum Mute Set zostały przetestowane w naszym nowym studio Luta Recording. Nasz liveroom to 40 metrowe pomieszczenie z wysokością na poziomie 6 m. Do nagrania posłużył nam interfejs Rme UFX+, preampy Rupert Neve oraz mikrofony DPA. (dziękujemy firmie Skene za obsługę zakupu mikrofonów).

2. Podstawowa specyfikacja produktu

MDM-10121416

  • rozmiary 10″, 12″ 14″ 16″
  • materiał: miękka guma piankowa
  • kolor: czarny mat

MDM-12131416

  • rozmiary 12″, 13″, 14″, 16″
  • materiał: miękka guma piankowa
  • kolor: czarny mat

3. Produkt i brzmienie

Tłumiki wykonane są wzorowo i idealnie dopasowują się do rozmiarów poszczególnych instrumentów. Użyliśmy również tłumika o rozmiarze 14″, który zastosowaliśmy do tłumienia floor toma 15″. Nakładka i w tym przypadku tłumiła i trzymała się bardzo dobrze na instrumencie. Funkcja tłumienia wszystkich instrumentów w zestawie przebiegła idealnie. Tłumiki, Oprócz wyżej wspomnianego przeznaczenia, ograniczają odbicie pałki od instrumentu wymuszając większe zaangażowanie grającego w pogłębianie techniki i kontroli grania pałkami perkusyjnymi.

Dodatkowo możemy nabyć zestaw MDM-10121414 lub dokupić każdy tłumik osobno w rozmiarach 10″, 12″, 13″, 14″, 16″ oraz 18″.

Cena za set nie jest zbyt wygórowana i wynosi około 60 euro.

Nasza ocena to 5

Oto punktacja:

Wygląd: 10

 

Brzmienie: 10

 

Innowacyjność: 10

 

Cena: 10

 

Jakość wykonania: 10

 

RAZEM: 50

 

Minusy – brak

 

Pomiędzy

 

Plusy – bardzo dobra jakość wykonania, niska cena

Ocena całościowa: 5.0

Oto nasz test w formie wideo: