> > > Dave Grohl o wyborcach Donalda Trumpa

Muzyk nie szczędzi ostrych słów

Wszyscy znają dość wybuchowy temperament lidera Foo Fighters oraz byłego perkusisty zespołu NirvanaDave Grohl podczas niedawnego koncertu-niespodzianki w angielskim Frome z okazji ogłoszenia ich headlinerem tegorocznego festiwalu w Glastonbury, tuż przed zagraniem piosenki “Wheels” z 2009 r. powiedział do publiczności: “Nie gramy tego kawałka w swoim kraju, ponieważ większa część społeczeństwa jest w obecnej chwili trochę po*ebana”, po czym postukał się po głowie. Stwierdził też, że ludzie, którzy głosowali na obecnego prezydenta USA, Donalda Trumpa, mają “nierówno pod sufitem”. Dał tym samym wyraz swojej niechęci do obecnej głowy swojego państwa. W styczniu tego roku, podczas audycji radiowej, Grohl wraz z perkusistą Foo Fighters, Tylorem Hawkinsem, dedykowali prezydentowi Stanów Zjednoczonych utwór z repertuaru Genesis- “Illegal Alien”, co miało nawiązywać do polityki deportacyjnej promowanej przez niedawno zaprzysiężoną głowę państwa.

grohl hawkins

Poniżej przedstawiamy zapis koncertu, na którym miało miejsce zdarzenie (właściwy moment od 1:03:24). Koncert był bardzo udany, więc warto go obejrzeć i umilić sobie sobotnie popołudnie!

Oprócz bycia headlinerem sobotniego wieczoru na festiwalu Glastonbury, zespół Grohla odwiedzi w tym roku także Polskę. Wystąpią 29.06.2017 na Opene’r Festival w Gdyni- bilety są jeszcze dostępne, a skład tego wydarzenia jest bardzo ciekawy. Co sądzicie o ostrych słowach Dave’a na temat swoich rodaków i prezydenta? Komentujcie!

Źródło: http://www.alternativenation.net/