> > > Dwa lata współpracy z Gewa Digital Drums – Mariusz Mocarski

Podczas tegorocznego festiwalu perkusyjnego Caban Drummer Fest (tutaj relacja kliknij) mieliśmy okazję przeprowadzić kilka wywiadów z Artystami, którzy brali udział w wydarzeniu. Jednym z nich jest Mariusz Mocarski, który aktywnie uczestniczył w prezentowaniu oferty europejskiego producenta perkusji elektronicznych firmy Gewa.

mariusz mocarski

Oto zapis tej rozmowy:

Mariusz Mocarski: Ja uważam, że były to niespełna dwa lata bardzo ciekawe. Wcześniej współpracowałem z inną firmą produkującą instrumenty elektroniczne. Tutaj mamy inną historię. Ogromnym plusem jest to, ta odległość, ta bliskość głównej siedziby w Adorf, gdzie w zasadzie, co chwila mogę, pojawiam się tam, uczestniczę, również mam zaszczyt uczestniczenia w projektowaniu brzmień, w projektowaniu nowych funkcji.

Pierwszą główną rzeczą, która przychodzi mi do głowy, po tych dwóch latach, są brzmienia i barwy ambientowe. Czyli nie ambient jako efekt nakładany na wszystkie barwy, tylko ambienty jako próbki, nagrane próbki każdego instrumentu, próbki pomieszczenia, próbki różnej głośności dźwięku i daje to niesamowity efekt, jeżeli chodzi o naturalność barw.

Plus też drugą taką najważniejszą rzecz, która przychodzi mi do głowy. Przewaga barw naturalnych, akustycznych, nagrywanych głównie w Niemczech. FUNKHAUS Studio. No i filozofią GEWY jest fokusowanie się, kierowanie w  kierunku barw akustycznych, mniej efektowych, bardziej akustycznych, jak również tworzenie zestawów do istniejących już hitów top 50.

Zobaczcie wypowiedź Mariusza w wersji wideo poniżej.