> > > GADDIMENTS – pierwsza książka Steve’a Gadda od Hudson Music

Wydawnictwo Hudson Music ogłosiło publikację “Gaddiments” – pierwszej książki o perkusji napisanej przez legendarnego Steve’a Gadda.

W tej książce Steve przedstawia serię swoich charakterystycznych patentów inspirowanych czasem spędzonym w perkusyjnym zespole marszowym (drum corps) i zamiłowaniem do rudymentów. Każde ćwiczenie oparte jest na klasycznym lub współczesnym rudymencie, który następnie jest przesunięty i zaczyna się w różnych miejscach rytmu tworząc różne podziały. To daje nowe rytmy bez potrzeby zmiany tzw. “stickingu”. Wszystkie solówki są napisane w sposób, który wzmacnia zrozumienie i znaczenie frazowania.

Książka została starannie wygrawerowana na prośbę Steve’a, aby nadać stronom czytelny i klasyczny wygląd. Układ i szczegóły każdej strony zostały zaprojektowane przez Gadda specjalnie tak, aby teść była przejrzysta i łatwa do odczytania. Te cechy odzwierciedlają cechy człowieka, który rozczytał tysiące utworów i zagrał na najważniejszych nagraniach naszych czasów. Ponadto, kilka stron rozkłada się na trzystronicową rozkładówkę powiązanych ze sobą ćwiczeń. Do książki dołączony jest również pełny zestaw filmów, w których Steve demonstruje każde ćwiczenie. Perkusiści grający na zestawie, w drumline, wykonujący muzykę klasyczną i nauczyciele perkusji z pewnością będą zainspirowani. Jak zapewnia wydawca, ta książka poprawia technikę, frazowanie, groove i słownictwo rytmiczne.

Oto, co miał do powiedzenia o książce sam Steve Smith – „Gaddiments Steve’a Gadda to z mojej perspektywy natychmiastowy klasyk. Steve napisał dobrze przemyślane i użyteczne kombinacje, które są wyzwaniem, dobrze brzmią i świetnie się je gra. Te przykłady mają symetrię, rozwój motywów, logiczny przepływ i naturalny feeling. Zapis nutowy jest łatwy do odczytania, a projekt graficzny jest na czasie. Przykłady można zastosować na wiele różnych sposobów: zacząłem na padzie ćwiczebnym, przeniosłem się do werbla, podwajając akcenty z bębnem basowym, następnie zagrałem układy między dwoma tomami, aby uzyskać ciekawe melodie, a na koniec zaaranżowałem je na zestawie, grając przykłady na werblu z akcentami na tomach lub talerzach, dodatkowo na raz z bębnem basowym. To doskonałe etiudy do rozwijania symetrii na zestawie.”

Aby dowiedzieć się więcej o nadchodzącym wydawnictwie, zachęcamy do odwiedzenia strony: https://hudsonmusic.com/gaddiments-list/