> > > Gerald Heyward wywiad, cz. 1

Gerald Heyward w rozmowie z BeatIt

Gerald Heyward to jeden z czołowych perkusistów z kręgu muzyki gospel i R&B, przez niektórych uznawany za ojca chrzestnego i ikonę tego stylu gry na perkusji. Jego C.V. obejmuje współpracę najważniejszymi artystami z tego kręgu w historii: Blackstreet, Michael Jackson, Janet Jackson, Mary J. Blige, Puff Daddy, Coolio, Missy Elliot, Destiny’s Child, Beyonce. Obecnie muzyk współpracuje z Chrisem Brownem.

Gerald Heyward wywiad dla www.beatit.tv

Gerald Heyward w sklepie muzyczny.pl

Jesienią ubiegłego roku odbyły się dwie polskie kliniki z udziałem tego artysty – we Wrocławiu i Warszawie. My spotkaliśmy się z nim przy okazji warsztatów wrocławskich, w sklepie muzyczny.pl, i to wtedy Gerald udzielił nam obszernego wywiadu.

W pierwszym odcinku tego ciekawego spotkania nasz gość opowiada o wpływie latania samolotem na jego słuch, Dniu Przytulania Perkusisty, a przede wszystkim o swoim podejściu do klinik perkusyjnych, a więc o zagadnieniach takich jak dobór tematów, udział publiczności, główne przesłanie itd.

Chcę, żeby ludzie zadawali pytania, bo to jest ich czas. Ludzie widzą moje rzeczy w Internecie, ale teraz tu jestem z wami twarzą w twarz. Pytajcie mnie o to, czego się nauczyliście z netu lub czego chcielibyście się nauczyć.”

Jestem tu, żeby powiedzieć o tym, że trzeba być dobrym człowiekiem. Takim, z którym reszta zespołu może współżyć. Nie możesz być zarozumiały i samolubny. Na to nie ma miejsca. Moim zadaniem jest rozpowszechnić ten przekaz.”

Chodzi o równowagę. Nie można doskonalić chopsów bez pogłębiania wiedzy o branży muzycznej. Trzeba znać się na biznesie.”

Trzeba być fajną i szlachetną osobą. Gdy ktoś wypowiada twoje nazwisko, to wypowiada twoje C.V. Gerald Heyward. Ten gość jest spoko. Zna materiał, nie spóźnia się, robi to, co do niego należy. Jeśli nie jesteś w porządku, to właśnie to powiedzą po twoim nazwisku. Wszystkim młodziakom mówię, żeby byli dobrymi ludźmi, nie divami.. Ja nie jestem divą!

Gerald Heyward jest endorserem następujących marek: Zildjian, DW, Vic Firth, Remo, Roland.

Bębniarki i Bęniarze! Specjalnie dla Was! Gerald Heyward w pierwszej odsłonie wywiadu dla BeatIt! Życzymy miłego odbioru!

Share