> > > HingeStix – pałki, które uczą

Pod koniec zeszłego roku dostaliśmy do testowania parę pałek o dość trudnej do wymówienia nazwie HingeStix. Byliśmy bardzo ciekawi, co to za magiczne pałki i w jaki sposób sprawiają, że nasza gra na zestawie może być bardziej efektywna. Wyzwanie testowania tego produktu przyjął Maciej Głuchowski. Rzadko kiedy trwa to tak długo, jak w tym przypadku. Maciej przez prawie trzy miesiące testował te pałki, a co bardzo istotne, weryfikował ich “moc” wśród swoich uczniów podczas autorskich zajęć z perkusji. Podsumowanie tych testów jest jednoznaczne: Top 5 w naszej skali ocen oraz podpisanie umowy dystrybucyjnej na sprzedaż przez nasz portal Beatit.tv, tego instrumentu edukacyjnego, bo tak należy nazwać ten produkt.

Pałki HingeStix służą do wielu celów, a ich głównym zadaniem jest nauczenie perkusisty, swobodnego formowania odbicia pałki od instrumentu perkusyjnego. Świadome używanie odbicia podczas gry pałkami na perkusji powoduje, że nasza gra staje się bardziej ergonomiczna, mniej się męczymy i łatwiej osiągamy prędkość gry. Odbicie ma też niebagatelny wpływ na jakość naszego brzmienia, artykulację i dynamikę grania.

HingeStix potrafią więcej. Możemy w bardzo prosty sposób kontrolować poprawne trzymanie pałek przez nasze ręce. Zastosowanie obrotowych podkładek daje nam możliwość trzymani kciuka i pierwszego lub drugiego palca we właściwym miejscu pałki. Pozostałe palce rąk, przy takim ułożeniu, idealnie układają się wokół pałki. Taka właśnie pozycja sprawia, że możemy efektywnie stosować każdy z chwytów od francuskiego przez amerykański do niemieckiego.

Pałki sprawdziliśmy również w obszarze rozwijania dwóch technik gry: palcowej i Moellera. HingeStix bardzo dobrze współpracują w trakcie ćwiczenia palców w chwycie francuskim, jak i amerykańskim. Praca nad techniką Moellera staje się łatwiejsza ze względu na swobodne granie i uzyskiwanie kolejnych odbić z uderzenia full stroke.

Podsumowując, uważamy, że pałki HingeStix są wręcz niezbędnym narzędziem dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z perkusją, a także sporym uzupełnieniem dla graczy zaawansowanych, chcących poprawić swoją technikę gry w oparciu o odbicie i techniki: palcową i Moellera.

Zapraszamy do zakupów produktu w naszym sklepie internetowym, gdzie możecie złożyć bezproblemowo zamówienie: https://sklep.beatit.tv/pl/c/Palki-HingeStix/24

Również zachęcamy do odwiedzania i lajkowania naszego profilu na FB: https://www.facebook.com/hingestixpolska/

Nasza ocena

Poniżej film pokazujący sposób używania pałek: