> > > Instrumenty perkusyjne Oriollo

Przedstawiamy niezwykłe instrumenty serbskiego producenta

Firma Oriollo powstała zaledwie dwa lata temu. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był Vukan Karadzic, oraz grupa jego współpracowników, którzy nad dunajem zajmowali się wykonywaniem hardware’u dla mniejszych i większych producentów. Wiosną 2015, już jako Oriollo, zaprezentowali pierwszy werbel- Phantom. Od grudnia 2016 produkują także aluminiowe zestawy perkusyjne.

 

Producent za największą zaletę owych werbli uważa wykonianie korpusu. Shell jest przede wszystkim bezszwowy, i wykonany z metalu najwyższej jakości. Ma idealne krawędzie, co pozwala na uzyskanie zrównoważonego brzmienia, które ma w sobie odpowiednią ilość ataku oraz głębi i rezonansu. Ich tworzenie odbywa się za pomocą specjalnej metody obracania korpusu, a nie zwykłego toczenia i spawania. Szybkie obracanie i obróbka wzmacnia korpus, a raczej jego strukturę metalurgiczną, przez co zyskuje on nową jakość brzmienia. Filmik znajdziecie poniżej:

Duże znaczenie mają też materiały użyte do produkcji tych bębnów. Serbia słynie z potwierdzonych archeologicznie tradycji metalurgicznych. Metale wykorzystywane przez Oriollo pochodzą z okolic serbskiego Dunaju,i cieszą się dobrą opinią ekspertów. Zobaczmy teraz, jak prezentuje się zestaw Phantom. Jest on wykonany metodą ukazaną powyżej, a korpusy mają grubość od 1,5 do 3 mm. Posłuchajmy!

https://muzyczny.pl/50g_Instrumenty-perkusyjne.html

Co sądzicie o tych produktach? Po więcej informacji, próbek oraz orientacyjnych cen zapraszamy na http://oriollo.com/!

Share