> > > José Manuel Albán Juárez (Manolo) wywiad dla Beatit

2 grudnia, w dość chłodny sobotni wieczór, sala poznańskiego Centrum Kultury Zamek pękała w szwach. Była też jednym z najgorętszych miejsc w mieście. Wszystko to za sprawą koncertu, który zagrał tam znany i lubiany raper Łona, jego DJ i producent Webber, a także niesamowity zespół złożony z absolutnych profesjonalistów – The Pimps. Perkusista The Pimps, Jose Manuel Alban Juarez (zdrobniale po prostu Manolo), zgodził się na porozmawianie z nami o wszystkim, co dotyczy bębnów i bębnienia!

manolo the pimps

„Mój tata grał na gitarze i śpiewał piosenki odkąd pamiętam i jak tylko zacząłem chodzić i wiedzieć, co chcę zjeść, to zacząłem grać z nim te piosenki. Miałem bongosy i sobie na nich grałem. Tak to się zaczęło. Więc rodzice posłali mnie do szkoły muzycznej. Grałem 3 lata na skrzypcach, a później już na perkusji. Wylądowałem najlepiej jak mogłem, bo do Szczecina przyjechał super profesor, który skończył poznańską akademię muzyczną. Przyjechał tam i objął katedrę perkusji. Jorge Valcarcel, Kubańczyk, doskonały perkusista!”

„Nie do końca ufam zestawom bębnów czy zestawom talerzy. Inaczej – w ogóle nie ufam. Mam wątpliwość, ponieważ szukam brzmieniem, a nie katalogiem. Jak byłem mały i nie było mnie stać na bębny, miałem te katalogi i to było jakieś piekło. Jak jesteś dzieciakiem, to nie stać cię na bębny. Kiedy jesteś dorosły, to ci te bębny dają. Powinno być trochę odwrotnie, ale chyba tego nie przeskoczymy. W każdym razie na sprzęt się obraziłem. Jak udało mi się zagrać pierwszy koncert w życiu, z którego byłem zadowolony, tak naprawdę zadowolony, to przestałem wchodzić do sklepów muzycznych. O sprzęcie mogę opowiadać, ale z zupełnie innej strony. Raczej go nie kolekcjonuję.”

„Blachy wybrałem sobie oczywiście nie od kompletu, bo staram się to robić na ucho. W związku z czym nie mam żadnego hi-hatu. Mam cztery splashe, które tutaj wiszą i robią za dwa hi-haty i trzy crashe. Dark Crash robi za ride’a.(…) Zawsze chciałem pojechać do Nowego Jorku i szukać tam ride’a w vintage’owych sklepach. Na razie nie da rady. Może kiedyś.”

Przed Wami Jose Manuel Alban Juarez, czyli Manolo specjalnie dla Beatit.tv!

Share