> > > Karol Nabożny i jego “Perkusyjne pejzaże”

Karol Nabożny to pedagog i edukator perkusyjny z Podkarpacia – absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, nauczyciel w Szkole Muzycznej I Stopnia w Błażowej, współpracownik szkoły perkusyjnej Drumsetpro i niestrudzony organizator warsztatów pod hasłem Integration & Groove, do udziału w których zaprasza najlepszych perkusistów z kraju i ze świata (pojawili się tam już m.in.: Craig Blundell, Mike Terrana, Peter Szendofi, Dali Mraz, Rick Latham, Dirk Brand, Cezary Konrad, Ireneusz Głyk, Adam Tkaczyk, czy Wojtek Deręgowski, a w tym roku udział wezmą Michał Dąbrówka oraz Sławomir Berny). Karol jest także czynnym muzykiem (na stałe gra w zespole Lekko Pijani) oraz kompozytorem.

W tej ostatniej roli dał się poznać dwa lata temu, gdy wydał książkę z własnymi utworami na duet i trio perkusyjne, zestaw multiperkusyjny, a także werbel. Pozycja ta nosi tytuł “Perkusyjne pejzaże” i ukazała się nakładem wydawnictwa ABSONIC.

Niedawno Karol doprowadził do realizacji materiałów wizualnych z wybranymi utworami pochodzącymi z tej pozycji i zamieścił te “teledyski” w sieci (Karol Nabożny – zestaw multiperkusyjny, Edwin Szetela – fortepian), dzięki czemu można sobie wyrobić własne zdanie na ich temat, a także zdecydować o ewentualnym zakupie książki. My polecamy!

Oficjalna strona: http://karol-nabozny.pl/
FB: https://www.facebook.com/karol.nabozny.3
YT: https://www.youtube.com/channel/UCSLn_tIX-4RNEHXq1QbewOQ
Zespół Lekko Pijani: http://lekkopijani.pl/

Przeczytaj także:

Sławomir Grzymek i Lekko Pijani – “To tylko muzyka”