> > > Klinika Simona Phillipsa- nasza relacja

Słów kilka o święcie perkusji w warszawskim Hard Rock Cafe

Nie ma chyba na świecie perkusisty, który nie wie, kim jest Simon Phillips. Ten wyjątkowy artysta zapisał się wielkimi literami w historii różnych gatunków muzycznych. Od współpracy z mistrzami heavy metalu- Judas Priestlegendami rocka- The Who, po nagrywanie i koncertowanie z takimi muzykami jak Chick Corea, Mike Oldfield, Joe Satriani, Jeff Beck, Ian Gillan czy David Coverdale. W roku 1992, po nagłej śmierci Jeffa Porcaro Simon dołączył do zespołu TOTO, w którym z powodzeniem występował do roku 2014. Jego nienaganna technika i muzykalność, charakterystyczny i bardzo rozbudowany zestaw bębnów Tama, oraz granie techniką open handed zapewniło mu rzesze fanów i uznanie w branży.

Simon Phillips Tama Star

Przed jego kliniką, która odbyła się w niedzielny wieczór w Hard Rock Cafe w Warszawie dane nam było przeprowadzić z tym przemiłym muzykiem prawie godzinny wywiad, który już niedługo ukaże się na naszym kanale. Miejscem rozmowy był świetny sklep perkusyjny Pro Drum, a podczas pogawędki Simon opowiadał m.in. o swoim podejściu do prowadzenia klinik, o sprzęcie (którego ma naprawdę sporo), o technikach nagrań i mikrofonowania zestawu, i wielu istotnych kwestiach, które być może zainspirują naszych widzów do zastosowania kilku sekretów przekazanych przez mistrza.

Simon Phillips klinika

Sama klinika rozpoczęła się kilka minut po dwudziestej. Przestrzeń koncertowa Hard Rock Cafe bardzo szybko zapełniła się miłośnikami sztuki perkusyjnej na najwyższym poziomie. Simon rozpoczął pokaz od energicznego solo, podczas którego zaprezentował w pigułce swój niesamowity warsztat. Po widowiskowym wstępie nadszedł czas na odpowiadanie na pytania publiczności zgromadzonej w klubie. Dotyczyły one wielu kwestii, np. techniki grania open handed, mikrofonowania bębnów, dynamiki, a nawet cech charakteru, którymi powinien cechować się dobry perkusista. Muzyk dokładnie i wyczerpująco dzielił się swoją wiedzą, odpowiedzi popierał przykładami muzycznymi tak, aby wszystko zostało wyjaśnione jak najpełniej. Co chwila wykonywał również rozbudowane utwory pochodzące z najnowszej płyty jego zespołu- Protocol IV. W ostatniej części kliniki artysta przygotował osobny werbel, z którym wyszedł przed swój zestaw aby pokazać różne techniki gry na tym instrumencie, jego podejście do ćwiczeń oraz jak umiejętnie operować dynamiką, aby werbel brzmiał tak, jak należy. Na zakończenie wykonał jeszcze jeden utwór, i po dwóch godzinach bębnienia najwyższej próby zszedł ze sceny. Każdy z biorących udział w występie miał później okazję do zrobienia sobie zdjęcia, otrzymania autografu i zamienienia kliku słów z Simonem. My byliśmy pod wielkim wrażeniem całego przedsięwzięcia, zarówno pod względem świetnej organizacji, jak i samego pokazu. Czujemy się zainspirowani, i głęboko wierzymy, że obecnie czuje się tak większość osób obecnych w ten niedzielny wieczór w Hard Rock Cafe. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia!

Simon Phillips Protocol

Simon Phillips Warszawa

Simon Phillips Pro Drum

Simon Phillips Pro Mark

Simon Phillips Remo

Simon Phillips Protocol

Share