> > > Książka “Stewart Copeland: Drumming in The Police and Beyond”

Za pomocą książki „Stewart Copeland: Drumming in The Police and Beyond” wydawnictwo Hudson Music dokumentuje karierę i wirtuozerię jednego z najbardziej kultowych i wpływowych perkusistów rockowych wszech czasów. Książka autorstwa Joe Bergaminiego zawiera treści biograficzne i analityczne,  szczegółowe transkrypcje partii bębnów i wiele nigdy wcześniej nie publikowanych zdjęć. Wydawnictwo obejmuje dorobek Stewarta Copelanda, ze szczególnym uwzględnieniem jego legendarnej gry na perkusji w zespole The Police. 

Na stronie Hudson Music czytamy:

Książka składa się z wywiadów udzielonych specjalnie dla celów jej publikacji, również z wkładem ze strony samego Stewarta Copelanda. Daje ona możliwość zajrzenia za kulisy nagrywania każdego z albumów The Police, a także zawiera wspomnienia Copelanda z okresu dorastania na Bliskim Wschodzie, wczesnej kariery w Londynie, koncertowania z The Police i jego spojrzenie na wyjątkowy styl bębnienia, który wniósł na ich klasyczne albumy. Każda płyta jest szczegółowo udokumentowana, a wybrane utwory są przetranskrybowane i przeanalizowane przez autora Joe Bergaminiego. Kolorowe zdjęcia dokumentują wszystkie etapy kariery Stewarta. Książka zawiera rozdział opisujący sprzęt ze schematami ustawień bębnów i szczegółami dotyczącymi brzmienia, który przygotowano pod nadzorem długoletniego technicznego Stewarta Copelanda – Jeffa Seitza.”

Przeanalizowane i przetranskrybowane piosenki to m.in.: “Roxanne”, “Message in a Bottle”, “Walking on the Moon”, “Don’t Stand So Close to Me”, “Spirits in the Material World”, “Every Little Thing She Does is Magic”, “Synchronicity II”, a także utwory z repertuaru zespołów Animal Logic, Oysterhead, Gizmodrome oraz z dorobku solowego artysty.

  • 186 stron
  • zdjęcia kolorowe
  • 18 transkrypcji utworów
  • zawartość biograficzna oraz analityczna
  • nieznane dotąd zdjęcia z kariery Stewarta Copelanda
  • zakulisowy wgląd w sesje nagraniowe zespołu The Police
  • obszerny rozdział poświęcony sprzętowi
  • szczegółowe ilustracje konfiguracji zestawów perkusyjnych ze wszystkich tras koncertowych zespołu The Police

W niedawnym wywiadzie dla magazynu Forbes Stuart Copeland tak opisał proces przygotowywania tego wydawnictwa: “Dokładnie przyjrzałem się pierwszym trzem transkrypcjom (wykonanym przez autora – przyp BeatIt) i drobiazgowość podczas tej pracy przekraczała poziom, dla którego ja miałbym cierpliwość gdybym miał to robić sam. Wtedy było dla mnie jasne, że wiedzą, co robią.

Chyba nie potrzeba żadnych dodatkowych rekomendacji…

Zobacz także:

Nowości na 2021: Tama Limited Edition Stewart Copeland Snare

Stewart Copeland zapowiada koncertową płytę supergrupy Gizmodrome