> > > Łukasz “Icanraz” Sarnacki wywiad dla BeatIt, cz. 3

Wywiad w klubie Alibi

Łukasz “Icanraz” Sarnacki to perkusista z niemałym stażem na scenie metalu ekstremalnego. W swoim muzycznym C.V. może wpisać współpracę z kapelami Abused Majesty, Asgaard, Christ Agony, Naumachia, Hermh, Markiz de Sade, Via Mistica czy Zorormr. Obecnie bębni w zespołach Devilish Impressions, Corruption i Pigface Beauty. Grę na perkusji rozpoczął 23 lata temu (w wieku 9 lat), co znaczy, że swoje 10000 godzin zdążył już przez ten czas “odbębnić”. Efekty widzieliśmy sami podczas kliniki perkusyjnej, której był gospodarzem w ramach jubileuszowej, 25. edycji międzynarodowego festiwalu DRUM FEST w Opolu. Ma na koncie kilkanaście płyt studyjnych i dziesiątki koncertów w całej Europie, od jej zachodnich wybrzeży nadatlantyckich, aż po Ural. Swoim niebagatelnym doświadczeniem i wiedzą Łukasz dzieli się w szkole rockalizacja.pl z siedzibą w Białymstoku i filią w Sokółce, którą sam prowadzi. Należy także zaznaczyć, iż cała ta ciężka praca przynosi wymierne wyniki i została doceniona przez poważnych producentów sprzętu perkusyjnego, dzięki czemu nasz dzisiejszy bohater jest oficjalnym endorserem marek Mapex, Istanbul Agop oraz Agner.

lukasz-icanraz-sarnacki-1

Łukasz “Icanraz” Sarnacki, wywiad dla BeatIt, odc. 3

Należało oczywiście skorzystać z pierwszej nadarzającej się okazji do porozmawiania z tak wytrwałym, pracowitym i doświadczonym muzykiem. Ponieważ to się nie udało podczas imprezy DRUM FEST w Opolu, skorzystaliśmy z okazji następnej, kilka tygodni później. Z tego powodu uruchomiliśmy naszą wrocławską filię, aby 3 listopada 2016 r. jej przedstawiciele pofatygowali się do klubu Alibi, gdzie Łukasz “Icanraz” Sarnacki wystąpił z zespołem Corruption, celem przeprowadzenia tego wywiadu. Koniecznie na tle wielkiego, oldskulowego kaloryfera żebrowego. Bez niego nie można rozmawiać o bębnach w muzyce ekstremalnej. Musimy sobie taki sprawić i uczynić z niego stały element scenografii podczas wywiadów z perkusistami z tego kręgu…

W trzeciej części wywiadu nasz gość mówi o tym, co może poradzić młodym adeptom gry na perkusji, cechach osobowości niezbędnych do tego, aby być zawodowym bębniarzem, czasie poświęcanym przez siebie na ćwiczenie, sposobach na rozgrzewkę przed występem, tremie i procesie przygotowań do sesji nagraniowych.

Bębniarki i Bębniarze! Oto Łukasz “Icanraz” Sarnacki w trzecim odcinku wywiadu, specjalnie dla BeatIt, a więc i specjalnie dla Was!