> > > Meinl Percussion Festival 2018: warsztaty “Latin World”

Jak już informowaliśmy, 23 czerwca 2018 w niemieckim Gutenstetten odbędzie się pierwsza edycja festiwalu perkusyjnego organizowanego przez firmę Meinl. Wydarzenie nazywa się Meinl Percussion Festival 2018 i skierowane jest do wszystkich miłośników najróżniejszych perkusjonaliów.

W ramach festiwalu organizatorzy zapraszają na całą serię warsztatów. Przewidziane jest na przykład spotkanie pod hasłem “Latin World“, które poprowadzą Jose J. Cortijo oraz Roberto Santamaria i omówią następujące zagadnienia:

  • współczesne groove’y latynoskie
  • powrót do korzeni (rytmy afrykańskie)
  • wprowadzenie do improwizacji.

Oto zaproszenie ze strony Artystów:

– Festival Update – Jose J. Cortijo & Robeto Santamaria / "Latin World"

– Festival Update – Jose J. Cortijo & Roberto Santamaria will host our "Latin World" – The Workshops are about:Modern Latin GroovesBack To The RootsIntroduction To ImprovisationStay tuned for our next Festival Update coming shortly.

تم النشر بواسطة ‏‎Meinl Percussion Festival‎‏ في 27 مارس، 2018

Jose J. Cortijo urodził się w Barcelonie, a swoje życie zawodowe i osobiste związał z Niemcami. Jest jedynym profesorem perkusji latynoskiej w tym kraju, wykładającym w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej i Sztuk Pięknych w Mannheim (Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Mannheim), wykładowcą w dziedzinie instrumentów perkusyjnych w Akademii Muzycznego Kształcenia Młodzieży w Trossingen (Bundesakademie für musikalische Jugendbildung Trossingen), a także kierownikiem artystycznym w szkołach World Percussion Academy i Cajon Academy. Projekty muzyczne, w których Jose brał lub bierze udział obejmują szerokie spektrum stylistyczne (latino, funk, pop, rock, big band) i wielokrotnie wiązały się ze współpracą z radiem oraz telewizją. 

Roberto Santamaria wychował się w Hawanie na Kubie, gdzie poznał najlepszych muzyków grających na congach, np. nagrodzonych Grammy Changuito i Oscara Valdesa. Jego wujek – Mongo Santamaria – wyemigrował do USA, gdzie zdobył przydomek “Król Conga”. Roberto jest perkusistą, wokalistą i showmanem, ale także świetnym i wymagającym nauczycielem. Wielokrotnie występował w krajach arabskich, współpracował z kubańskim radiem i telewizją, prowadzi kursy z rytmów afro-kubańskich. Od 2012 r. mieszka w Niemczech, gdzie stał się znacząca postacią na scenie jazzowej.

Share